X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Michał Jaros z PO: etaty związkowe opłacane przez pracodawcę to patologia

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2013 17:14
- Potrzebne są zmiany w ustawie o związkach zawodowych - mówił w radiowej Jedynce poseł Platformy Obywatelskiej Michał Jaros.
Audio
  • Michał Jaros: etaty związkowe opłacane przez pracodawcę to patologia (Popołudnie z Jedynką)
Michał Jaros z PO: etaty związkowe opłacane przez pracodawcę to patologia
Foto: michaljaros.pl

Przewodniczący parlamentarnego zespołu ds. wolnego rynku przekonywał, że jest wielkim zwolennikiem związków zawodowych, ale funkcjonujących na zdrowych zasadach, tak jak w Europie Zachodniej i Stanach Zjednoczonych. Zaznaczył, że w Polsce nie działają one tak jak powinny. – Dialog jest daleki od ideału, zazwyczaj sprowadza się do podwyżek płac pracowniczych – stwierdził Michał Jaros.

Poseł PO przypomniał, że proponowane zmiany w projekcie ustawy zakładają likwidację przywilejów wypracowanych przed laty. Chodzi m.in. o etaty związkowe opłacane przez pracodawcę. – Warto się zastanowić, na czyją korzyść działa związkowiec zatrudniony przez pracodawcę – zaznaczył gość radiowej Jedynki.

Kolejna propozycja dotyczy biur związkowych. – Związki zawodowe powinny funkcjonować w obszarze zakładu pracy, ale niekoniecznie w samym zakładzie. Związkowcy mogą się tam spotykać, ale nie muszą mieć siedziby dostępnej 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu – przekonywał rozmówca Pawła Wojewódki.

Projekt ustawy przewiduje również zmiany w obszarze składek. – W każdej organizacji składki zbiera skarbnik. Dlaczego w przypadku związków zawodowych gromadzi je pracodawca? – dopytywał Michał Jaros.

Poseł powiedział, że jego inicjatywa spotkała się z dużą przychylnością ze strony innych członków Platformy Obywatelskiej. – Docenili, że wreszcie ktoś sprawą się zajął, że jest raport dotyczący kosztów i funkcjonowania związków zawodowych, że jest projekt ustawy, nad którym można debatować – mówił gość radiowej Jedynki.

Rozmawiał Paweł Wojewódka.

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Elastyczny czas pracy. Związkowcy kontra rząd i pracodawcy

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2013 19:55
- Kodeks Pracy nie wydłuża okresu rozliczeniowego do 12 miesięcy ani nie wprowadza ruchomego czasu pracy. Daje tylko możliwość partnerom społecznym uzgodnienia i wykorzystania takiego instrumentu - mówił w Jedynce Radosław Mleczko z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Związkowcy bez pieniędzy? Kontrowersyjny pomysł PO

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2013 11:58
Tuż przed wrześniowymi strajkami posłowie PO chcą pozbawić związkowców źródeł utrzymania. "Rzeczpospolita" poznała szczegóły poselskiego projektu zmian w ustawie o związkach zawodowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister pracy: jestem za silnymi związkami zawodowymi

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2013 09:00
Nie uważam, że to dziś największy problem – mówił w Trójce minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz, pytany o planowane przez PO zmiany w przywilejach związkowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Posłowie chcą odebrać związkowcom etaty

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2013 11:50
Tuż przed wrześniowymi strajkami posłowie PO chcą pozbawić związkowców źródeł utrzymania.„Rzeczpospolita" poznała szczegóły poselskiego projektu zmian w ustawie o związkach zawodowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Związkowcy na Zachodzie mają większe prawa"

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2013 13:00
Zmiany proponowane przez PO tak naprawdę mają na celu ograniczenie praw pracowniczych, nie związkowych – mówił w Jedynce Dominik Kolorz, szef śląsko-dąbrowskiej ”Solidarności”.
rozwiń zwiń