Mucha: z aktywnością fizyczną naszych dzieci jest słabo

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2013 16:07
Ministerstwo Sportu i Turystyki przygotowało kilka programów, które mają zachęcać uczniów do aktywności na lekcjach wychowania fizycznego.
Audio
  • Minister sportu i turystyki Joanna Mucha o zajęciach sportowych w szkole (Popołudnie z Jedynką)
  • Otyłość wśród polskich uczniów to rosnący problem (Popołudnie z Jedynką)
Joanna Mucha w studiu radiowej Jedynki
Joanna Mucha w studiu radiowej JedynkiFoto: Polskie Radio/Andrzej Szozda

Jak poinformowała w audycji "Popołudnie z Jedynką" minister sportu i turystyki Joanna Mucha, we wtorek zaprezentowane zostaną trzy programy opracowane przez jej resort, których celem jest zachęcenie dzieci do uprawiania sportu.
- Pierwszy program jest adresowany do dzieciaków z klas 1-3, drugi dotyczy dzieciaków z klas 4-6, a trzeci - program powszechnej nauki pływania - skierowany jest do uczniów klas trzecich - wyjaśniła minister. - Musimy coś zrobić z aktywnością fizyczną naszych dzieci bo jest słabo - przyznała. Dodała, że uzupełnieniem tych programów są dwa zupełnie nowe programy inwestycji w infrastrukturę sportową.
Gość Zuzanny Dąbrowskiej powiedziała, że jeśli chodzi o infrastrukturę, to Ministerstwo Sportu i Turystyki zrobiło podsumowanie tego, co udało się zrealizować w latach 2007-2012 (okres rządów koalicji PO-PSL) i okazało się, że w tym czasie powstało "tysiące obiektów". - Nie ma miejsca w Polsce, gdzie nie powstałaby nowa infrastruktura sportowa, choć oczywiście jej jeszcze brakuje - podkreśliła Mucha.

Wysłuchaj całej audycji!

Rozmawiała Zuzanna Dąbrowska.

"Popołudnie z Jedynką" od poniedziałku do piątku między godz. 15.00 a 19.00. Zapraszamy!

(kk)

>>>Zapis całej rozmowy

Zobacz więcej na temat: dzieci edukacja SPORT

Czytaj także

Sport poprawia kondycję i umacnia rodzinne więzi

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2013 10:40
Uprawiając sport dbamy o zdrowie i budujemy więzi rodzinne. Z takiego założenia wyszli pomysłodawcy portalu Sportowa Rodzina i stworzyli platformę, na której mamy, ojcowie, babcie i wujostwo wymieniają się sportowymi doświadczeniami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

WF to nuda? Tak myślą polscy uczniowie

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2013 08:29
Brak stroju, niedysponowanie, ból głowy, to tylko niektóre powody zgłaszane przez polskich uczniów, jako powód, by nie ćwiczyć. W niektórych województwach zwolnienia z lekcji WF ma aż 10 proc. uczniów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pierwszy kontakt z wodą. Czy niemowlak może pływać?

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2013 14:14
Domowe kąpiele to moment, w którym dziecko, w bliskim kontakcie ze swoim rodzicem, może nabrać poczucia bezpieczeństwa. Natomiast na basen można już przyjść z dzieckiem trzy-, czteromiesięcznym.
rozwiń zwiń