X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Współczesne pola walki: wszystkie chwyty dozwolone?

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2013 18:30
- Mówiąc o Bliskim Wschodzie nie możemy mówić o tradycyjnej wojnie kojarzącej się z okopami, obroną, natarciem. Dla mnie jest to wojna niesymetryczna, brudna, gdzie nie są przestrzegane żadne konwencje - powiedział Bogusław Politowski, redaktor polska-zbrojna.pl.
Audio
  • Wojciech Łuczak, Bogusław Politowski i Jacek Durkalec o współczesnych metodach walki (Popołudnie z Jedynką)
Protest przeciwników ewentualnej interwencji Stanów Zjednoczonych w Syrii. Waszyngton, USA, 29.08.2013.
Protest przeciwników ewentualnej interwencji Stanów Zjednoczonych w Syrii. Waszyngton, USA, 29.08.2013. Foto: PAP/EPA/JIM LO SCALZO

Początków tego zjawiska upatruje w konflikcie bałkańskim, a użycie broni chemicznej w Syrii tylko potwierdza ten fakt.

Oblicze wojny zmienia także rozwój technologiczny, który pozwala na wykorzystanie bezzałogowych systemów latających czy pocisków typu cruise.

- Dzisiejsza wojna jest wojną telewizyjną. Jest wojną, która wymaga wsparcia opinii publicznej, rozgrywa się prawie na żywo. Polityk, który angażuje w nią kraj może zostać bardzo szybko skarcony przez opinię publiczną, dlatego potrzebne jest poparcie społeczeństw dla wydatków. Dzisiaj takiego poparcia nie ma - dodał Wojciech Łuczak, redaktor miesięcznika "Raport - Wojsko Technika Obronność".

Jacek Durkalec, ekspert Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych przyznał, że nową przestrzenią dla prowadzenia wojny staje się cyberprzestrzeń. - Za jej pośrednictwem mogą zostać użyte środki na przykład do zneutralizowania systemów obrony powietrznej. Mówi się, że takim niesymetrycznym wykorzystaniem cyberprzestrzeni mogłoby być zaatakowanie aktywów finansowych syryjskiego reżimu - dodał w rozmowie z Pawłem Wojewódką.

Czy nowe metody działań wojennych mieszczą się w obowiązującym prawie? Zapraszamy do wysłuchania całej debaty!

Goście "Popołudnia z Jedynką" odnieśli się także do planu konsolidacji przemysłu zbrojeniowego, którą zapowiadają ministrowie: skarbu państwa oraz obrony Włodzimierz Karpiński i Tomasz Siemoniak.

"Popołudnie z Jedynką" od poniedziałku do piątku między godz. 15.00 a 19.00. Zapraszamy!

(asz)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Wojna w Syrii podsycana z zewnątrz"

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2013 13:58
- Raport ONZ raczej nie rozstrzygnie, która ze stron użyła broni chemicznej w Syrii - powiedział dr Łukasz Fyderek z Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uchodźcy z Syrii: "nigdy nie stracimy nadziei"

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2013 17:25
Wojna zmusiła ich do ucieczki do Libanu. Z przygranicznych wzgórz spoglądają na swoją ojczyznę. Wierzą jednak, że wojna się skończy i będą mogli wrócić do domu.
rozwiń zwiń