X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

MDI kontra "Wprost". Dziennikarze przegrywają z PR-owcami

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2013 17:01
- To PR-owa zagrywka - tak spór tygodnika "Wprost” z firmą MDI ocenia Andrzej Skworz, redaktor naczelny "Press”.
Audio
  • Andrzej Skworz, redaktor naczelny "Press” o sporze MDI z "Wprost" (Popołudnie z Jedynką)
Sylwester Latkowski
Sylwester LatkowskiFoto: PAP/Rafał Guz/archiwum

Niestety wielu dziennikarzy poszło w tym kierunku i teraz zastanawiamy się nie nad tym, czy w Polsce dobrze jest stanowione prawo, tylko kto powinien być redaktorem naczelnym "Wprost” - zauważył gość "Popołudnia z Jedynką”.

7 września pojawiła się zapowiedź tekstu pt. Orzeł może. Tygodnik Powszechny tak zapowiadał artykuł o lobbingu firmy MDI: "Aby w Polsce zmienić ustawę wystarczy nieco pieniędzy, sprawna firma PR, przychylni dziennikarze, kilku posłów i jeden generał".

W odpowiedzi byli dziennikarze Maciej Gorzeliński i Rafał Kasprów z MDI ujawnili szczegóły wznowionego pod koniec lipca tego roku śledztwa ws. zabójstwa wspólnika Sylwestra Latkowskiego, który obecnie jest redaktorem naczelnym "Wprost".

Według Andrzej Skworza cała sprawa to zwycięstwo firmy MDI. - Gdybyśmy spojrzeli na materiał Łazarewicza, to ten główny temat jest daleko inny od tego na który teraz udało się MDI skierować uwagę. (…) Łatwość z jaką MDI "wrzuciło" te materiały do mediów wskazuje, że dziennikarze również mają problem - powiedział.

Gość Jedynki uważa, że obecnie dziennikarze przegrywają z PR-owcami ponieważ redakcje nie inwestują w dziennikarstwo śledcze. - Wielka chwała "Tygodnikowi Powszechnemu” i Cezaremu Łazarewiczowi, że rzucili światło na coś co chciało być bardzo skryte. Mam nadzieję, że to wszystko doprowadzi do dyskusji, czy prawo w Polsce jest dobrze stanowione, a Latkowski nie powinien zostać redaktorem naczelnym "Wprost” i to jest pytanie do jego prezesa dlaczego się na to zgodził - powiedział.

Rozmawiała Zuzanna Dąbrowska.

to, niezależna.pl

Zobacz więcej na temat: dziennikarstwo media
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dziennikarz TVP przed sądem za udawanie uchodźcy

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2013 17:21
Endy Gęsina Torres ujawnił w jakich warunkach przetrzymywani są nielegalni imigranci w białostockim strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Serwer WikiLeaks sprzedany za 33 tysiące dolarów

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2013 09:31
Serwer WikiLeaks, na którym trzymano tajne dokumenty amerykańskiego Departamentu Stanu, na licytację wystawiła świadcząca usługi internetowe szwedzka firma Bahnhof.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Abp Michalik: właściwie używane media służą rozwojowi człowieka

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2013 08:59
Według abp. Józefa Michalika chrześcijanin powinien "odważnie unikać kompromisów ze złem, często perfidnie ukrytym w atrakcyjnych i rozrywkowych produkcjach".
rozwiń zwiń