X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Programy mieszkaniowe na potrzeby kampanii"

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2013 17:02
- Problem tych programów polega ostatnio na tym, że są one robione dla polityków i potrzeb kolejnych kampanii wyborczych, "żeby naród nas kochał", a zapomina się, że po prostu powinny być dobre dla młodych ludzi - mówił przewodniczący Kongresu Budownictwa Roman Nowicki w "Popołudniu z Jedynką".
Audio
  • Roman Nowicki o programie "Mieszkanie dla Młodych" i polityce mieszkaniowej rządu (Popołudnie z Jedynką)
Programy mieszkaniowe na potrzeby kampanii
Foto: Mtaylor848/Wikimedia Commons/lic. CC

Jego zdaniem, program "Mieszkanie dla młodych" (MdM), został przygotowany "pod drugie expose premiera Donalda Tuska, bo trzeba było coś powiedzieć na temat budownictwa". - Program zawierał wiele błędów, (...) został skonstruowany tak, jakby był pisany dla deweloperów, była w nim mowa tylko o nowych mieszkaniach, (...) bez domów jednorodzinnych i bez mieszkań z rynku wtórnego, (...) więc 3/4 Polski było z tego wyłączone - podkreślił gość Zuzanny Dąbrowskiej i przypomniał, że poprzedni program "Rodzina na swoim" oba te elementy zawierał.

- Część błędów udało się poprawić w komisjach sejmowych, ale wciąż nie ma w programie MdM uwzględnionych mieszkań z rynku wtórnego. (...) Jeśli jest to program skierowany dla młodych ludzi, na ogół niebogatych, to powinien ten segment rynku uwzględniać, bo mieszkania z rynku wtórnego są przeważnie tańsze - dodał Nowicki. Skrytykował też rząd za "brak polityki mieszkaniowej". W jego opinii rząd nie ma żadnego długofalowego programu rozwoju tego sektora, (...) a wyprzedaje "rabunkowo" mieszkania komunalne, często za jeden procent ich wartości. - To jeden z większych skandali i się o tym milczy.

W Sejmie odbyło się drugie czytanie projektu ustawy, która ma zastąpić zlikwidowany przez rząd program "Rodzina na swoim". Nowy program będzie obejmował nie tylko rodziny, ale i singli, nie dotyczy jednak rynku wtórnego.

"Popołudnie z Jedynką" od poniedziałku do piątku między godz. 15.00 a 19.00. Zapraszamy!

mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PSL: mieszkanie dla młodych nie tylko w dużym mieście

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2013 13:14
- Chcemy poszerzyć ofertę ”Mieszkania dla Młodych” (MDM) o rynek wtórny, lokale spółdzielcze i budownictwo jednorodzinne – mówił w Jedynce Adam Dąbrowski (PSL).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mieszkanie dla Młodych. Czy ten program spowoduje spadek cen?

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2013 19:47
Od stycznia ma ruszyć program Mieszkanie dla Młodych. Będzie to program dopłat do kredytów hipotecznych w wysokości od 10 do 20 procent wartości nowego mieszkania lub może nawet domu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co zrobić, aby w rodzinach było więcej dzieci?

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2013 21:21
Wszyscy politycy są zgodni, że Polska wyludnia się, a sytuacja demograficzne jest coraz gorsza. O pomysłach mających zachęcić młodych ludzi do posiadania potomstwa dyskutowano podczas debaty w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Program "Mieszkanie dla Młodych". Nie każde i nie dla wszystkich

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2013 12:12
Do historii przechodzi program "Rodzina na swoim". Czas na MdM, czyli "Mieszkanie dla Młodych". Ten rządowy program dofinansowania zakupu pierwszego mieszkania ma wejść w życie na początku przyszłego roku, ale już teraz wywołuje kontrowersje.
rozwiń zwiń