Lodołamacze. Wrażliwość społeczna radiowej Jedynki nagrodzona!

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2013 17:00
W czwartek 26 września 2013 na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się Gala Finałowa VIII edycji konkursu "Lodołamacze". Statuetkę "Super Lodołamacza" dla Pierwszego Programu Polskiego Radia odebrał dyrektor Kamil Dąbrowa.
Audio
  • Prezes Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych Jan Zając i dyrektor radiowej Jedynki Kamil Dąbrowa o VIII edycji konkursu "Lodołamacze" (Popołudnie z Jedynką)
Dyrektor radiowej Jedynki Kamil Dąbrowa z nagrodą Super Lodołamacza 2013
Dyrektor radiowej Jedynki Kamil Dąbrowa z nagrodą Super Lodołamacza 2013 Foto: Piotr Bławicki

W uzasadnieniu swego wyboru kapituła Konkursu stwierdziła, że radiowa Jedynka znana jest ze swej społecznej wrażliwości. Podkreślono, że nasza stacja nie tylko prezentuje słuchaczom bogactwo audycji, w których poruszana jest tematyka osób potrzebujących (m.in. cykl "Integracja" Wojciecha Urbana w czwartkowym "Popołudniu z Jedynką"), ale również wspiera różnorodne akcje i projekty społeczne, których celem jest niesienie pomocy ludziom doświadczonym przez los (kampania "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę").

Radiową Jedynkę chwalono ponadto za to, że sama również bardzo często staje się inicjatorem i organizatorem tego typu przedsięwzięć (m.in. organizowana od 2005 roku, wspólnie z Fundacją Anny Dymnej "Mimo Wszystko", akcja i aukcja charytatywna "Choinki Jedynki"), nie tylko nagłaśnia akcje służące poprawie sytuacji niepełnosprawnych na rynku pracy, ale sama również stara się być Pracodawcą Wrażliwym Społecznie, zatrudniając niepełnosprawnych dziennikarzy.

- Nie możemy się pochwalić taką liczbą osób niepełnosprawnych, które zatrudniają firmy, które odbierały "Lodołamacze" przede mną, ale to my staramy się uwrażliwiać ludzi. Ta nagroda zobowiązuje, ale to nie z jej powodu problematyka osób niepełnosprawnych jest obecna na naszej antenie - mówił w "Popołudniu z Jedynką" Kamil Dąbrowa, dyrektor Pierwszego Programu Polskiego Radia. Nagrodę "Super Lodołamacza" zadedykował on wszystkim dziennikarzom radiowej Jedynki, ale przede wszystkim Wojciechowi Urbanowi i Annie Falkiewicz.

Wspomnieć należy również o wieloletniej stałej współpracy radiowej Jedynki z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy Jerzego Owsiaka. Nasza stacja była również patronem medialnym I Wyborów Miss Polski na Wózku, które zorganizowano w sierpniu tego roku w Ciechocinku.

Prospołeczna postawa Pierwszego Programu Polskiego Radia nieraz spotkała się z wdzięcznością i uznaniem nie tylko słuchaczy, ale i niezależnych instytucji, czyniąc go laureatem prestiżowych nagród (tytuł Przyjaciela akcji "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę" – 2010, medal za działalność na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych przyznany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji – 2012)

Konkurs "Lodołamacze" dla pracodawców wrażliwych społecznie jest organizowany od 2006 roku przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. Honorowy patronat nad tegoroczną edycją objęła prezydentowa Anna Komorowska.

pg

Czytaj także

Rekordowa licytacja Choinek Jedynki. Dziękujemy!

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2012 19:30
Od rana można było licytować prace nadesłane przez dzieci ze szkół podstawowych i młodzież z gimnazjów na konkurs w ramach akcji "Choinki Jedynki". Dzięki ogromnemu zainteresowaniu udało zebrać się rekordową kwotę ponad 36 tysięcy złotych!
rozwiń zwiń

Czytaj także

I Wybory Miss Polski na wózku: Olga Fijałkowska Najpiękniejszą

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2013 07:00
- Każda z nas zasługuje na ten tytuł - powiedziała Olga Fijałkowska ze Starych Święcic odbierając tytuł Miss Polski na wózku. Pierwszemu w historii konkursowi patronowała radiowa Jedynka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odczarować pojęcie niepełnosprawności intelektualnej

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2013 14:12
Organizatorzy kampanii "Też Chcemy Być" podkreślają, że walka o normalność postrzegania osób z dysfunkcjami intelektu rozpoczyna się w warstwie językowej. - Oni mają swoje problemy, ale z tego wcale nie wynika, że są gorsi. Są po prostu inni - podkreślają organizatorzy kampanii "Też Chcemy Być".
rozwiń zwiń