X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Maria Szabłowska ambasadorem Stolicy Polskiej Piosenki!

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2013 18:48
Tytuł ten przyznał dziennikarce radiowej Jedynki prezydent Opola. - Dla mnie to ogromny zaszczyt. Nigdy nie myślałam, że będę ambasadorem czegokolwiek, a jeśli jest to związane z polską piosenką, to ja bardzo się cieszę, bo jej los zawsze leżał mi na sercu - mówi Maria Szabłowska.
Audio
  • Maria Szabłowska o tytule ambasadora Stolicy Polskiej Piosenki (Popołudnie z Jedynką)
Maria Szabłowska
Maria SzabłowskaFoto: PR/W. Kusiński

Jako ambasador Opola Maria Szabłowska zamierza przede wszystkim krzewić wiedzę o polskiej piosence, która często jest przez nas niedoceniana. - Kiedyś miało to jakieś uzasadnienie, bo byliśmy krajem mniej lub bardziej zamkniętym i fascynowała nas muzyka z Zachodu. Teraz świat stoi przed nami otworem i tym bardziej mogę porównać poziom nasz i piosenek z innych krajów. Oczywiście tam jest bardzo dużo świetnych rzeczy, ale polska piosenka przede wszystkim tekstem stoi - zauważa dziennikarka radiowej Jedynki.

>>> Opolska Pięćdziesiątka Radiowej Jedynki – posłuchaj wspomnień uczestników festiwalu >>>

Maria Szabłowska do skarbów polskiej kultury zalicza autorów tekstów jeszcze z czasów przedwojennych (Julian Tuwim), tuż powojennych (Jerzy Jurandot), jak i późniejszych (Janusz Kofta, Agnieszka Osiecka, Wojciech Młynarski). - Nie tylko oni, bo ci rockowi tekściarze, jak Andrzej Mogielnicki, Marek Dutkiewicz czy Bogdan Olewicz, to są wszystko świetni, fantastyczni ludzie. Ich tradycje podjęła na przykład Kasia Nosowska, więc naprawdę jesteśmy w tym mocni - podkreśla .

Z Marią Szabłowską rozmawiał Krzysztof Horwat.

"Popołudnie z Jedynką" od poniedziałku do piątku między godz. 15.00 a 19.00. Zapraszamy!

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Joanna Moro: ludzie chcieli jeszcze raz zobaczyć Annę German

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2013 17:56
Tegoroczny Festiwal w Opolu otworzyła piosenka "Człowieczy los" w wykonaniu Joanny Moro. - Chciałam w ten sposób podziękować Annie German za to, co zrobiła dla innych i dla mnie – mówiła w Jedynce aktorka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Diamentowy Mikrofon dla Ireny Santor

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2013 21:55
Zakończył się 50. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Podczas Gali Jubileuszowej "Opole! Kocham Cię!" Irena Santor otrzymała prestiżową nagrodę Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opole 2013. "Przewaga dawnych gwiazd nad nowymi"

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2013 15:04
W niedzielę zakończył się jubileuszowy, 50. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. - Najwięcej poruszających momentów było w koncercie finałowym - mówił w audycji "Daję słowo" Krzysztof Materna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maria Szabłowska wygrała Wielki Test o Polskim Filmie

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2013 12:38
W parze z reżyserem Januszem Zaorskim dziennikarka radiowej Jedynki pokonała m.in. Agnieszkę Holland i Roberta Biedronia.
rozwiń zwiń