X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rusza cyfryzacja radia. Polskie Radio w nowej erze

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2013 16:27
Polskie Radio rozpoczęło nadawanie w systemie cyfrowym. Iwona Śledzińska-Katarasińska, szefowa Komisji Kultury i Środków Przekazu mówiła w Jedynce, że to ważny krok w historii radia.
Audio
  • Iwona Śledzińska-Katarasińska o cyfryzacji Polskiego Radia (Popołudnie z Jedynką)
  • Relacja w rozpoczęcia nadawania cyfrowego programów Polskiego Radia (Popołudnie z radiową Jedynką)
Iwona Śledzińska-Katarasińska
Iwona Śledzińska-KatarasińskaFoto: sledzinska-katarasinska.platforma.org

We wtorek uruchomiony został pierwszy multipleks, na którym znajdują się ogólnopolskie rozgłośnie publicznego nadawcy, ale również nowe projekty Polskie Radio 24 oraz Radio Rytm. Docelowo na pierwszym multipleksie znajdzie się 12 kanałów: 10 ogólnopolskich oraz lokalne RDC i Polskie Radio Katowice. Iwona Śledzińska-Katarasińska mówiła w "Popołudniu w Jedynce", że z cyfryzacja daje dużo możliwości. - Można znacznie rozszerzyć wachlarz wszelkiego rodzaju usług, nie tylko programów, ale i usług. Nadawanie cyfrowe daje możliwości bardziej praktycznego i interaktywnego kontaktu z słuchaczem - podkreśliła szefowa Komisji Kultury i Środków Przekazu.

Posłanka Platformy Obywatelskiej nie ukrywa, że z cyfryzacją wiążą się także pewne znaki zapytania. - Trzeba z lotu ptaka patrzeć na efekty, jak to wpłynie na rynek. Myślę, że kolejni nadawcy pójdą w ślady radia publicznego. Momentami mam jednak wątpliwości i boję się o małych nadawców, ale może znajdą swoje miejsce w jakieś niszy - zaznaczyła Śledzińska-Katarasińska.

Zapraszamy na stronę dabplus.polskieradio.pl >>>

Do odbioru sygnału cyfrowego potrzebny jest odbiornik, wyposażony w technologię DAB. Umożliwia ona nie tylko utworzenie miejsca dla nowych rozgłośni w eterze. Dzięki temu systemowi możliwe jest też przesyłanie do radioodbiorników obrazów, pokazów slajdów czy informacji drogowych. Nie trzeba będzie też pamiętać częstotliwości swoich ulubionych rozgłośni. Ich odszukanie będzie możliwe po wpisaniu ich nazwy. DAB+ to także wyższa jakość dźwięku, co ma szczególne znaczenie w kontekście transmisji koncertów. Na razie nadajniki cyfrowego sygnału pokrywają obszar Warszawy oraz aglomeracji śląskiej. Docelowo sygnał ma objąć ponad 94 procent obszaru całego kraju.

Rozmawiała Kamila Terpiał-Szubartowicz.

aj

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jan Dworak: cyfryzacja Polskiego Radia to przemyślana decyzja

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2013 12:45
- Badaliśmy uwarunkowania rynkowe, technologiczne, programowe i ewentualne konsekwencje społeczne. Po roku takich rzetelnych prac odpowiedzieliśmy pozytywnie na inicjatywę Polskiego Radia - mówił w Jedynce przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie Radio nadaje cyfrowo. Same plusy systemu DAB+

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2013 13:17
Punktualnie o godz. 12.00 Polskie Radio zaczęło nadawać swój program w jakości cyfrowej. Dzięki technologii DAB+ poprawił się nie tylko dźwięk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cyfryzacja radia to nie tylko lepsza jakość dźwięku

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2013 14:00
– W przypadku cyfryzacji radia, inaczej niż w przypadku cyfryzacji telewizji, nie ma konieczności przejścia na emisję cyfrową. Jeżeli ktoś chce korzystać z emisji analogowej, będzie mógł to robić – mówi dr inż. Dariusz Więcek z Instytutu Łączności Państwowego Instytutu Badawczego we Wrocławiu i wymienia korzyści płynące z cyfryzacji.
rozwiń zwiń