"Nie przyszedłem pana nawracać" - ks. Twardowski wciąż uczy dialogu

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2013 19:16
- Te słowa ks. Jana najlepiej oddają to, czym jest Dziedziniec dialogu, faktycznym spotkaniem dwóch stron i dialogiem wokół wartości i spraw, które dotyczą nas wszystkich, jako ludzi - powiedział Norbert Szczepański, dyrektor Centrum Myśli Jana Pawła II.
Audio
  • Odsłonięcie ławeczki ks. Jana Twardowskiego w Warszawie zainaugurowało Dziedziniec dialogu (Popołudnie z Jedynką)
Ks. Jan Twardowski fot. PAPRadek Pietruszka
Ks. Jan Twardowski fot. PAP/Radek Pietruszka

W dniach 11 i 12 października, po raz pierwszy w Warszawie, odbędzie się Dziedziniec dialogu - cykl debat pomyślanych jako przestrzeń spotkania osób wierzących z ateistami, agnostykami i obojętnymi religijnie. Wstępem do tych wydarzeń było odsłonięcie 10 października w Warszawie ławeczki ks. Jana Twardowskiego.

Jan Paweł II - serwis specjalny Polskiego Radia >>>

- Jeśli dialog jest tworzeniem kultury spotkania, rozmową, słuchaniem, jeśli jest zrozumieniem, to ksiądz Twardowski cały jest w tym dialogu - mówił podczas uroczystości ks. Aleksander Seniuk, rektor kościoła ss. wizytek w Warszawie.

Ławeczkę
Ławeczkę ks. Jana Twardowskiego odsłonięto 10 października na skwerze im. ks. Jana Twardowskiego, u zbiegu ulic Karowej i Krakowskie Przedmieście w Warszawie/J. Turczyk/PAP

 

W rozmowie z dziennikarzem radiowej Jedynki Patrykiem Michalskim Norbert Szczepański podkreślił, że Dziedziniec dialogu jest przykładem otwartości chcrześcijaństwa. - To duża szansa, że także w polskim Kościele tworzymy tę przestrzeń. Wpisujemy się w czas, w którym pokazanie czym tak naprawdę powinien być dialog, może odciągnie nas od krótkotrwałych dyskusji - dodał.

>> Spotkania i debaty na Dziedzińcu dialogu - zaprasza Łukasz Kobeszko z Centrum Myśli Jana Pawła II.

Wydarzenia z Dziedzińca poprzedzą obchody XIII Dnia Papieskiego, który w tym roku obchodzić będziemy w niedzielę 13 października. Patronem medialnym obu wydarzeń jest Polskie Radio.

XIII Dzień Papieski z radiową Jedynką >>>

Fragment
Fragment plakatu XIII Dnia Papieskiego

"Popołudnie z Jedynką" od poniedziałku do piątku między godz. 15.00 a 19.00. Zapraszamy!

(asz)

Czytaj także

XIII Dzień Papieski z radiową Jedynką

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2013 13:00
XIII Dzień Papieski obchodzimy w tym roku 13 października pod hasłem "Jan Paweł II – Papież Dialogu". Wydarzenie poprzedził dwudniowy cykl debat - Dziedziniec dialogu, a relacje ze wszystkich wydarzeń i rozmowy z gośćmi usłyszą Państwo na antenie Jedynki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dialog to nie próba przekonania do swoich racji, ale szukanie wspólnych pól"

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2013 13:49
Zdaniem Łukasza Kobeszki z Centrum Myśli Jana Pawła II dialog nie doprowadzi do zjednoczenia wierzących i niewierzących, ale może pomóc znaleźć im wspólne problemy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

JP II: Zajmijcie się ludźmi ubogimi

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2013 01:00
- Z wdzięcznością przyjmuję wiadomość, że na wniosek Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" konferencja Episkopatu Polski ogłosiła niedzielę przed 16 października, dniem modlitw za papieża - powiedział Jan Paweł II, gdy po raz pierwszy w 2001 r. organizowano w Polsce Dzień Papieski.
rozwiń zwiń