X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Nie przyszedłem pana nawracać" - ks. Twardowski wciąż uczy dialogu

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2013 19:16
- Te słowa ks. Jana najlepiej oddają to, czym jest Dziedziniec dialogu, faktycznym spotkaniem dwóch stron i dialogiem wokół wartości i spraw, które dotyczą nas wszystkich, jako ludzi - powiedział Norbert Szczepański, dyrektor Centrum Myśli Jana Pawła II.
Audio
  • Odsłonięcie ławeczki ks. Jana Twardowskiego w Warszawie zainaugurowało Dziedziniec dialogu (Popołudnie z Jedynką)
Ks. Jan Twardowski fot. PAPRadek Pietruszka
Ks. Jan Twardowski fot. PAP/Radek Pietruszka

W dniach 11 i 12 października, po raz pierwszy w Warszawie, odbędzie się Dziedziniec dialogu - cykl debat pomyślanych jako przestrzeń spotkania osób wierzących z ateistami, agnostykami i obojętnymi religijnie. Wstępem do tych wydarzeń było odsłonięcie 10 października w Warszawie ławeczki ks. Jana Twardowskiego.

Jan Paweł II - serwis specjalny Polskiego Radia >>>

- Jeśli dialog jest tworzeniem kultury spotkania, rozmową, słuchaniem, jeśli jest zrozumieniem, to ksiądz Twardowski cały jest w tym dialogu - mówił podczas uroczystości ks. Aleksander Seniuk, rektor kościoła ss. wizytek w Warszawie.

Ławeczkę
Ławeczkę ks. Jana Twardowskiego odsłonięto 10 października na skwerze im. ks. Jana Twardowskiego, u zbiegu ulic Karowej i Krakowskie Przedmieście w Warszawie/J. Turczyk/PAP

 

W rozmowie z dziennikarzem radiowej Jedynki Patrykiem Michalskim Norbert Szczepański podkreślił, że Dziedziniec dialogu jest przykładem otwartości chcrześcijaństwa. - To duża szansa, że także w polskim Kościele tworzymy tę przestrzeń. Wpisujemy się w czas, w którym pokazanie czym tak naprawdę powinien być dialog, może odciągnie nas od krótkotrwałych dyskusji - dodał.

>> Spotkania i debaty na Dziedzińcu dialogu - zaprasza Łukasz Kobeszko z Centrum Myśli Jana Pawła II.

Wydarzenia z Dziedzińca poprzedzą obchody XIII Dnia Papieskiego, który w tym roku obchodzić będziemy w niedzielę 13 października. Patronem medialnym obu wydarzeń jest Polskie Radio.

XIII Dzień Papieski z radiową Jedynką >>>

Fragment
Fragment plakatu XIII Dnia Papieskiego

"Popołudnie z Jedynką" od poniedziałku do piątku między godz. 15.00 a 19.00. Zapraszamy!

(asz)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

XIII Dzień Papieski z radiową Jedynką

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2013 13:00
XIII Dzień Papieski obchodzimy w tym roku 13 października pod hasłem "Jan Paweł II – Papież Dialogu". Wydarzenie poprzedził dwudniowy cykl debat - Dziedziniec dialogu, a relacje ze wszystkich wydarzeń i rozmowy z gośćmi usłyszą Państwo na antenie Jedynki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dialog to nie próba przekonania do swoich racji, ale szukanie wspólnych pól"

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2013 13:49
Zdaniem Łukasza Kobeszki z Centrum Myśli Jana Pawła II dialog nie doprowadzi do zjednoczenia wierzących i niewierzących, ale może pomóc znaleźć im wspólne problemy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

JP II: Zajmijcie się ludźmi ubogimi

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2013 01:00
- Z wdzięcznością przyjmuję wiadomość, że na wniosek Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" konferencja Episkopatu Polski ogłosiła niedzielę przed 16 października, dniem modlitw za papieża - powiedział Jan Paweł II, gdy po raz pierwszy w 2001 r. organizowano w Polsce Dzień Papieski.
rozwiń zwiń