Szef OPZZ: związki zwiększą aktywność w UE

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2013 16:15
Jan Guz, przewodniczący OPZZ powiedział, że jeśli rząd nie będzie realizował postulatów związków to uruchomią one "plan B”.
Audio
  • Jan Guz, szef OPZZ o konflikcie związkowców z rządem (Popołudnie z Jedynką)
Jan Guz
Jan GuzFoto: Wojciech Kusiński/PR

- Skorzystamy z przysługującego nam prawa europejskiego, bo mamy prawo zwrócić się do szefa PE i innych instytucji europejskich, jeśli miałoby to przynieść efekty - dodał gość "Popołudnia z Jedynką".

Guz narzekał na brak dialogu społecznego, jak mówił na jego jakość narzekają także przedsiębiorcy. - Klasa polityczna włączenie z przedsiębiorcami buduje prawo pod swoje potrzeby. A my chcemy osiągnąć swoje. Związki zawodowe muszą walczyć o twarde prawa ekonomiczne - podkreślił szef OPZZ.

Guz powiedział, że jest gotowy na negocjacje z odpowiedzialnym partnerem, który, jak podkreślił będzie zmieniał rzeczywistość. - Świat idzie do przodu. Nie dokonamy zmian, jeśli będą tworzone złe miejsca pracy. Chodzi o to, żeby pracownik mógł zarabiać, ale nie 2,4 zł na godzinę. Jeśli rząd nie chce z nami rozmawiać przy stole to niech wdraża nasze propozycje - dodał.

Rozmawiał Paweł Wojewódka.

to

>>>Zapis całej rozmowy

Czytaj także

"Solidarność" kontra rząd. Będą nowe protesty

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2013 20:18
Sztab protestacyjny NSZZ "Solidarność” ocenia, że rząd odrzucił wszystkie związkowe postulaty zgłaszane podczas wrześniowych dni protestu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sondaż: rośnie poparcie dla protestów związkowych

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2013 14:56
69 procent Polaków popiera akcje protestacyjne związków zawodowych; 24 procent jest przeciw - wynika z sondażu CBOS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kosiniak-Kamysz: chcemy rozmawiać ze związkowcami. Duda: możliwe poza Komisją

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2013 13:37
Przed Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog", gdzie odbywa się posiedzenie Komisji Trójstronnej, trwa manifestacja związkowców.
rozwiń zwiń