X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Miecugow, Najsztub, Wojewódzki. Skąd biorą się ataki na dziennikarzy?

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2013 21:59
Anarchiści pomazali farbą witrynę restauracji Piotra Najsztuba, Kuba Wojewódzki został oblany żrącą substancją, a Grzegorza Miecugowa uderzono na Przystanku Woodstock. Skąd ta agresja?
Audio
  • Grzegorz Miecugow, Piotr Najsztub i Paweł Lisicki o atakach na dziennikarzy (Jedynka/Popołudnie z Jedynką)
Kuba Wojewódzki
Kuba WojewódzkiFoto: Sławek/Wikipedia CC

Zdaniem Grzegorza Miecugowa jakiekolwiek uogólnienia w tych sprawach nie są na miejscu. - Nie ma żadnego wspólnego mianownika między zaatakowaniem Kuby Wojewódzkiego, zamalowaniem witryny restauracji Piotra Najsztuba i uderzeniem mnie na Przystanku Woodstock - powiedział dziennikarz TVN 24. Jego zdaniem, gdyby był w tych działaniach ogólny motyw, to bałby się wyjść na ulicę.

Z Miecugowem zgodził się Piotr Najsztub. - Nie widzę znaku równości pomiędzy tymi atakami - powiedział. Jak tłumaczył w Debacie dnia radiowej Jedynki, ludzie zawsze mieli za złe dziennikarzom. Przypomniał, że gdy był jeszcze reporterem "Gazety Wyborczej" w latach 90., to wielokrotnie zdarzyło mu się "oberwać" np. za premiera. - Nie sympatyzowałem z nim, ale brano mnie za człowieka władzy. Dziennikarz zawsze dla normalnych ludzi taką rolę pełnił - powiedział Najsztub.

Natomiast Paweł Lisicki z tygodnika "Do Rzeczy" zauważył, że trzeba oddzielić kondycję dziennikarstwa od ataków na ludzi mediów. - Żyjemy w społeczeństwie bardzo politycznie podzielonym. Dziennikarze mają swoich zwolenników i przeciwników. Emocje, które wbudzają,  przejawiają się czasami w barbarzyński sposób - przyznał Lisicki.

Zapraszamy do wysłuchania debaty z udziałem Grzegorza Miecugowa, Piotra Najsztuba i Pawła Lisickiego. Prowadził ją Przemysław Szubartowicz.

tj

Komentarze1
aby dodać komentarz
Weredyk2013-10-25 09:24 Zgłoś
Miecugow, Najsztub, Wojewódzki. Skąd biorą się ataki na dziennikarzy? Jest to glownie wynik chamskiej, prymitywnej i prostackiej postawy wyzej wymienionych panowie.

Czytaj także

Grzegorz Miecugow: z pobiciem się nie liczyłem

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2013 13:00
Publicysta Grzegorz Miecugow chce, żeby Oskar W. został ukarany za swoje postępowanie. - Chciałbym, żeby wpłacił pewną kwotę na hospicjum albo pracował społecznie - mówił Miecugow w Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Restauracja Najsztuba zniszczona. Atak anarchistów

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2013 15:21
Anarchiści pomazali farbą witrynę restauracji Piotra Najsztuba. To miał być odwet za "dwuzdaniowe pierdo-niusy" i "handel informacjami".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kuba Wojewódzki oblany żrącą substancją. Policja wszczęła dochodzenie

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2013 19:55
Do zdarzenia doszło w poniedziałek rano przed siedzibą radia Eska Rock, gdzie pracuje Kuba Wojewódzki.
rozwiń zwiń