Miecugow, Najsztub, Wojewódzki. Skąd biorą się ataki na dziennikarzy?

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2013 21:59
Anarchiści pomazali farbą witrynę restauracji Piotra Najsztuba, Kuba Wojewódzki został oblany żrącą substancją, a Grzegorza Miecugowa uderzono na Przystanku Woodstock. Skąd ta agresja?
Audio
  • Grzegorz Miecugow, Piotr Najsztub i Paweł Lisicki o atakach na dziennikarzy (Jedynka/Popołudnie z Jedynką)
Kuba Wojewódzki
Kuba WojewódzkiFoto: Sławek/Wikipedia CC

Zdaniem Grzegorza Miecugowa jakiekolwiek uogólnienia w tych sprawach nie są na miejscu. - Nie ma żadnego wspólnego mianownika między zaatakowaniem Kuby Wojewódzkiego, zamalowaniem witryny restauracji Piotra Najsztuba i uderzeniem mnie na Przystanku Woodstock - powiedział dziennikarz TVN 24. Jego zdaniem, gdyby był w tych działaniach ogólny motyw, to bałby się wyjść na ulicę.

Z Miecugowem zgodził się Piotr Najsztub. - Nie widzę znaku równości pomiędzy tymi atakami - powiedział. Jak tłumaczył w Debacie dnia radiowej Jedynki, ludzie zawsze mieli za złe dziennikarzom. Przypomniał, że gdy był jeszcze reporterem "Gazety Wyborczej" w latach 90., to wielokrotnie zdarzyło mu się "oberwać" np. za premiera. - Nie sympatyzowałem z nim, ale brano mnie za człowieka władzy. Dziennikarz zawsze dla normalnych ludzi taką rolę pełnił - powiedział Najsztub.

Natomiast Paweł Lisicki z tygodnika "Do Rzeczy" zauważył, że trzeba oddzielić kondycję dziennikarstwa od ataków na ludzi mediów. - Żyjemy w społeczeństwie bardzo politycznie podzielonym. Dziennikarze mają swoich zwolenników i przeciwników. Emocje, które wbudzają,  przejawiają się czasami w barbarzyński sposób - przyznał Lisicki.

Zapraszamy do wysłuchania debaty z udziałem Grzegorza Miecugowa, Piotra Najsztuba i Pawła Lisickiego. Prowadził ją Przemysław Szubartowicz.

tj

Komentarze1
aby dodać komentarz
Weredyk2013-10-25 09:24 Zgłoś
Miecugow, Najsztub, Wojewódzki. Skąd biorą się ataki na dziennikarzy? Jest to glownie wynik chamskiej, prymitywnej i prostackiej postawy wyzej wymienionych panowie.

Czytaj także

Grzegorz Miecugow: z pobiciem się nie liczyłem

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2013 13:00
Publicysta Grzegorz Miecugow chce, żeby Oskar W. został ukarany za swoje postępowanie. - Chciałbym, żeby wpłacił pewną kwotę na hospicjum albo pracował społecznie - mówił Miecugow w Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Restauracja Najsztuba zniszczona. Atak anarchistów

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2013 15:21
Anarchiści pomazali farbą witrynę restauracji Piotra Najsztuba. To miał być odwet za "dwuzdaniowe pierdo-niusy" i "handel informacjami".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kuba Wojewódzki oblany żrącą substancją. Policja wszczęła dochodzenie

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2013 19:55
Do zdarzenia doszło w poniedziałek rano przed siedzibą radia Eska Rock, gdzie pracuje Kuba Wojewódzki.
rozwiń zwiń