X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Święto Niepodległości - narodowcy i antyfaszyści nie zamierzają wchodzić sobie w drogę

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2013 19:32
Kilka manifestacji w Warszawie i obchody w innych miastach organizowane przez różne środowiska polityczne i społeczne to - po raz kolejny - krajobraz najważniejszego polskiego święta narodowego.
Audio
  • Rafał Zieleniewski z koalicji "Razam Przeciwko Nacjonalizmowi" o organizowanym 9 listopada marszu (Popołudnie z Jedynką)
  • Witold Tumanowicz o organizowanym 11 listopada "Marsz Niepodległości" (Popołudnie z Jedynką)
Flaga Polski
Flaga PolskiFoto: PAP/Tomasz Gzell

W Święto Niepodległości 11 listopada w Warszawie odbędą się dwa wielkie marsze: prezydencki "Razem dla Niepodległej" i "Marsz Niepodległości" organizowany przez środowiska narodowe, które zapowiedziały, że na potrzeby wydarzenia powołają własną straż i nie życzą sobie obecności policji. - Organizowanie tego typu przedsięwzięć to duża odpowiedzialność. Tym bardziej zależy nam, by uczyć się na błędach lat ubiegłych. Chcemy, by w tym roku policja nie pokazywała się na marszu 11 listopada - powiedział Witold Tumanowicz prezes Stowarzyszenia "Marsz Niepodległości".

W "Popołudniu z Jedynką" przyznał, że nieobecność środowisk lewicowych, które zapowiedziały, że w tym roku będą manifestować 9 listopada, ułatwi stowarzyszeniu przeprowadzenie marszu. Organizatorzy spodziewają się w tym roku ponad 50 tysięcy uczestników. - Dochowaliśmy wszelkich starń, by nasz marsz nie przeszkadzał innym, apelowaliśmy też, by inne zgromadzenia nie przeszkadzały nam. Wydaje mi się, że ten kompromis osiągnęliśmy - powiedział Tumanowicz w rozmowie z Zuzanną Dąbrowską.

Koalicja organizacji "Razem przeciwko Nacjonalizmowi" zdecydowała się przeprowadzić swój marsz 9 listopada - w 75. rocznicę nocy kryształowej, pogromów Żydów w hitlerowskich Niemczech. Przedstawiciel koalicji Rafał Zieleniewski nie zdecydował się wziąć udziału w debacie z Witoldem Tumanowiczem argumentując, że "taka rozmowa jest formą docenienia idei skrajnie nacjonalistycznych". - Nie możemy tolerować tych idei i ludzi, którzy je głoszą. Tolerancja może odnosić się tylko do tych, którzy sami są gotowi uznawać wolność inych ludzi i nie pragną jej stłamsić - wyjaśnił w "Popołudniu z Jedynką".

Ideą marszu koalicji jest zwrócenie uwagi na to, do czego prowadzi niewłaściwie rozumiana tolerancja oraz rosnącą siłę ruchów nacjonalistycznych i rasistowskich w Europie. Jak wyjaśnił gość Zuzanny Dąbrowskiej środowiska antyfaszystowskie zmieniły datę manifestacji, by nie działać na zasadzie negacji, ale solidarności. - Zmiana programu z negacyjnego na pozytywny jest trudniejsza i to czasami powoduje zmniejszenie liczby ludzi, ale nasz wysiłek zaprocentuje - podkreślił.

"Popołudnie z Jedynką" od poniedziałku do piątku między godz. 15.00 a 19.00. Zapraszamy!

(asz)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Straż Marszu Niepodległości będzie izolować policjantów? Szef MSW: nie radziłbym

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2013 10:19
- Jeśli ktoś nie współdziała z policją i narusza prawo, musi się liczyć z konsekwencjami - powiedział szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mamy Niepodległą": wyślij pocztówkę na 11 listopada

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2013 17:02
Z inicjatywą słania pocztówek na Dzień Niepodległości wystąpiło Muzeum Józefa Piłsudskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

11 listopada dwa wielkie marsze w Warszawie. Sprawdź trasy

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2013 11:38
W Dzień Niepodległości przez stolicę przejdzie prezydencki marsz "Razem dla Niepodległej" i organizowany przez narodowców "Marsz Niepodległości". Antyfaszyści manifestację organizują 9 listopada.
rozwiń zwiń