Kurski: minister Nowak nie wykorzystał szansy

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2013 20:32
- Sławomir Nowak miał gigantyczne pieniądze do wykorzystania, mógł zrobić szybciej, więcej i lepiej - powiedział w radiowej Jedynce Jacek Kurski. Poseł Solidarnej Polski uważa, że minister Nowak źle wypełniał swoją funkcję.
Audio
  • Dymisja Sławomira Nowaka. Komentują: Jacek Kurski (SP), Włodzimierz Czarzasty (SLD), Marcin Kierwiński (PO) (Popołudnie z Jedynką)
Na zdjęciu archiwalnym z 19.06.2013., wiceminister transportu, budownictwa i gospodarki morskiej Zbigniew Rynasiewicz (L) i minister transportu Sławomir Nowak (P).
Na zdjęciu archiwalnym z 19.06.2013., wiceminister transportu, budownictwa i gospodarki morskiej Zbigniew Rynasiewicz (L) i minister transportu Sławomir Nowak (P). Foto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Zbigniew Rynasiewicz, który dotąd pełnił funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, przejął dziś obowiązki Sławomira Nowaka, po przyjęciu dymisji ministra przez premiera.

- Sławomir Nowak był bardzo dobrym ministrem i zbudował bardzo dobry zespół. Wskazał główne sprawy do załatwienia i to będziemy wykonywać - zadeklarował Zbigniew Rynasiewicz w rozmowie z radiową Jedynką.

Przyczyną dymisji ministra było postępowanie warszawskiej Prokuratury Okręgowej. Chodzi o sprawę zegarka należącego do ministra, który nie został ujęty w poselskim oświadczeniu majątkowym. Według ekspertyz jest wart ponad 17 tysięcy złotych. Za zatajenie tego Sławomirowi Nowakowi grozi do 3 lat więzienia.

>>>Zapis całej Debaty

- Chciałbym zwrócić uwagę, że sprawa dotyczy niewpisania zegarka do oświadczenia majątkowego. Tu nie ma drugiego dna, co było sugerowane przez jeden z tygodników. To Nowakowi najbardziej zależy na tym, by sprawa została szybko wyjaśniona - powiedział Marcin Kierwiński (PO) w rozmowie z Zuzanną Dąbrowską..

W opinii Włodzimierza Czarzastego (SLD), jeśli nie dojdzie do rekonstrukcji rządu, to wniosek Solidarnej Polski o samorozwiązanie rządu, "wcześniej czy później znajdzie poparcie w Sejmie". - W dobrym momencie doszliście do władzy, wygraliście dwa razy wybory, trafiliście na kryzys i dostaliście niesłychane miliardy złotych. Pytanie jest, czy mądrzejsi nie wydaliby tego lepiej - powiedział zwracając się do Kierwińskiego.

Goście Jedynki powrócili także w audycji do tematu zamieszek podczas Marszu Niepodległości 11 listopada. Co można zrobić, by w przyszłym roku incydenty się nie powtórzyły? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy!
"Popołudnie z Jedynką" od poniedziałku do piątku między godz. 15.00 a 19.00. Zapraszamy!

(asz)

Czytaj także

Minister transportu Sławomir Nowak odchodzi z rządu

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2013 19:06
Nowak podał się do dymisji po tym, jak prokuratura zarzuciła mu nieujawnienie w oświadczeniu majątkowym posiadania zegarka o wartości powyżej 10 tys. zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dymisja Nowaka. Ziobro: koniec rządu Tuska bliski

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2013 18:41
- Zegarek ministra Nowaka precyzyjnie odmierza koniec rządu i koalicji PO-PSL. Rząd jest przeżarty licznymi aferami. Platforma, jako partia władzy, przeżarta jest korupcją - tak o odejściu z rządu ministra transportu mówi lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dymisja Nowaka. Pomorska PO murem za swoim szefem

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2013 19:02
Zdaniem Agnieszki Pomaski, posłanki Platformy Obywatelskiej nie ma żadnych powodów, by Sławomir Nowak musiał rezygnować z funkcji przewodniczącego pomorskich struktur partii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Palikot: Schetyna wyrównał rachunki z Tuskiem

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2013 19:44
Zegarek to jedynie symbol nieprawidłowości, do których mogło dojść w ministerstwie transportu - uważa lider Twojego Ruchu Janusz Palikot. Według niego, Najwyższa Izba Kontroli powinna wziąć pod lupę resort, którym kierował ostatnio Sławomir Nowak.
rozwiń zwiń