X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Owsiak: od 10 lat badamy słuch noworodków

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2013 18:37
- W ramach Programu Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków przebadaliśmy już 4 006 374 dzieci - powiedział w Jedynce Jurek Owsiak.
Audio
  • Jurek Owsiak o programie przesiewowych badań słuchu u noworodków (Popołudnie z Jedynką)
Program Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków jest prowadzony przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nz. prezes zarządu Fundacji WOŚP Jerzy Owsiak.
Program Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków jest prowadzony przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nz. prezes zarządu Fundacji WOŚP Jerzy Owsiak. Foto: PAP/Adam Ciereszko

Testem przesiowowym do wykrywania wad słuchu u noworodków jest rejestracja otoemisji akustycznych. Badanie wykonuje się na oddziale noworodkowym w drugiej dobie życia dziecka, a jeśli test wypadnie nieprawidłowo - powtarza się go w dniu wypisu ze szpitala. Szybkie wykrycie wady słuchu i wczesna rewalidacja są warunkiem prawidłowego rozwoju mowy i umożliwienia dziecku nauki w szkole powszechnej lub integracyjnej. Zgodnie z założeniami Programu, dziecko z podejrzeniem obustronnego niedosłuchu, powinno być zdiagnozowane najpóźniej do 3 miesiąca życia.

- U 12 tysięcy dzieci rozpoznano wady słuchu, 1200 wymagało leczenia operacyjnego, a 1467 otrzymało specjalne aparaty. Dzieci te są rehabilitowane i leczone, funkcjonują podobnie jak zdrowi rówieśnicy, a państwo nie ponosi kosztów związanych z ich inwalidztwem - podkreślił szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wyposażenie oddziałów noworodkowych w niezbędny sprzęt było możliwe dzięki środkom zebranym podczas IX Finału WOŚP.

A w tym roku pieniądze zbierane będąna zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki seniorów. - Już od 3 grudnia można będzie brać udział w naszych aukcjach internetowych, a 12 stycznia,w dniu 22. Finału, odbędzie się 8. Bieg "Policz się z cukrzycą" - zapraszał Jurek Owsiak w Jedynce.

"Popołudnie z Jedynką" od poniedziałku do piątku między godz. 15.00 a 19.00. Zapraszamy!

(asz)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Owsiak: od 20 lat nikt nie dbał o geriatrię

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2013 21:41
- Napis "Godność" na naszych koszulkach podczas ostatniego finału pokazał, że warto było zagrać i przeznaczyć te pieniądze na opiekę osób starszych. To oczywiście kropla w morzu, ale nie mówimy ostatniego słowa - powiedział szef WOŚP Jurek Owsiak w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

WOŚP znów zagra dla dzieci i seniorów

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2013 20:17
Jerzy Owsiak ujawnił na co będą zbierane pieniądze podczas najbliższego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 12 stycznia wolontariusze będą zbierać pieniądze dla dziecięcej medycyny ratunkowej oraz oddziałów geriatrycznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jurek Owsiak: rusza Bank Zespołów WOŚP

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2013 21:38
- Może zgłosić się każdy, kto chce zagrać i zaoferować swoją muzykę w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomowcy - powiedział w radiowej Jedynce jej dyrygent Jurek Owsiak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

22. Finał WOŚP: w Warszawie zagrają Bednarek i Piersi

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2013 23:46
- 22. Finał rozkręca się bardzo mocno. Zarejestrowało się już 427 sztabów krajowych i 6 zagranicznych, zgłasza coraz więcej wolontariuszy i wykonawców - powiedział w Jedynce Jurek Owsiak.
rozwiń zwiń