By wysłać ten sygnał nie musisz znać alfabetu Morse'a

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2013 08:21
Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej! Ale nie wszystkie dzieci czekają na nie z radością i spokojem. - Dzieci z SOS Wiosek Dziecięcych mają różne potrzeby, czasami bardzo przyziemne. Zrobimy wszystko, by pomóc - mówi Dorota Gardias.
Audio
  • Znani Polacy zachęcają do wsparcia akcji "Świąteczny Sygnał SOS" (Popołudnie z Jedynką)
By wysłać ten sygnał nie musisz znać alfabetu Morsea
Foto: Glow Images/East News

Podczas ulicznej akcji znani aktorzy i dziennikarze zachęcali do przekazania pieniędzy w ramach akcji "Świąteczny Sygnał SOS". Jej celem jest zapewnienie rodzinnych świąt Bożego Narodzenia dzieciom pozbawionym opieki rodzicielskiej oraz maluchom z biednych wielodzietnych rodzin.

- Nazywam się Dorota Gardias i wspieram SOS Wioski Dziecięce. Robimy wielką rzecz, namawiamy ludzi, by pomagali dzieciom spełnić ich marzenia - powiedziała dziennikarka.

Anna Choszcz-Sendrowska ze Stowarzyszenia podkreśliła, że wsparcie finansowe nabiera szczególnego znaczenia przed Świętami. - Dzięki przekazanym darowiznom możemy kupić dzieciom prezenty pod choinkę, ale także zorganizować wieczerzę wigilijną z prawdziwego znaczenia - mówiła. Ponadto zebrane pieniądze zasilą budżety rodzin SOS.

Pieniądze można wpłacać na konto: 07 1240 6247 1111 0000 4975 0683. Akcję objęła honorowym patronatem małżonka Prezydenta RP Pani Anna Komorowska. Radiowa Jedynka jest jej patronem medialnym.

Wysłuchała Dorota Świerczyńska.

"Popołudnie z Jedynką" od poniedziałku do piątku między godz. 15.00 a 19.00. Zapraszamy!

(asz)

Czytaj także

Raport: dlaczego na tegoroczne święta nie wydamy więcej niż przed rokiem?

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2013 07:20
To dobra wiadomość dla klientów sklepów – w tym roku szał świątecznych zakupów nie zakończy się ubytkiem z naszego portfela większej niż przed rokiem gotówki. Jak twierdzi szef Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji, Andrzej Faliński, ceny nie wzrosną, a jeśli nawet to w minimalnym stopniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pomóż dzieciom przetrwać zimę. Podziel się sercem

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2013 12:38
- Dzieci i rodziny mieszkające obok nas czekają na pomoc. Trzeba umieć patrzeć i to dostrzegać - powiedziała w radiowej Jedynce Ewa Dados, dziennikarka Radia Lublin i współorganizatorka akcji "Pomóż dzieciom przetrwać zimę".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świąteczne kredyty: okazja czy pułapka?

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2013 08:35
Eksperci przestrzegają przed zaciąganiem kredytów świątecznych ponieważ możemy za nie sporo zapłacić. Takich ofert pożyczkowych pojawia się przed Bożym Narodzeniem coraz więcej, często są droższe niż standardowe.
rozwiń zwiń