X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ryfiński o wyroku ws. krzyża: wniesiemy skargę

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2013 16:39
Armand Ryfiński powiedział, że posłowie Twojego Ruchu nie zdejmą krzyża z sali obrad Sejmu.
Audio
  • Armand Ryfiński o wyroku ws. krzyża: wniesiemy skargę (Popołudnie z Jedynką)
Armand Ryfiński w studiu radiowej Jedynki
Armand Ryfiński w studiu radiowej JedynkiFoto: Wojciech Kusiński

- Nie będziemy się stawiali w jednym szeregu z ludźmi, którzy w nocy po kryjomu łamiąc prawo dokonują haniebnych czynów - powiedział gość "Popołudnia z Jedynką".

Obecność krzyża w Sejmie nie narusza dóbr osobistych - uznał  Sąd Apelacyjny w Warszawie, oddalając apelację posłów Twojego Ruchu od niekorzystnego dla nich wyroku I instancji. Wyrok jest prawomocny.

W 1997 roku krzyż zawiesił pod osłoną nocy jeden z posłów Akcji Wyborczej Solidarność.

Ryfiński powiedział, że szanuje wyrok sądu, ale zamierza się od niego odwoływać. - Wniesiemy skargę kasacyjną. (…)Nie przegraliśmy, przegralibyśmy gdybyśmy stracili entuzjazm i determinację do tego, żeby sprawić, aby Polska była państwem w którym się przestrzega prawa - dodał.

Gość Jedynki uważa, że krzyż w Sejmie narusza dobra osobiste zagwarantowane w konstytucji tj. wolność sumienia i wyznania, a także równość wobec prawa. - Zgodnie z polskim prawem w sali Sejmu nie może każdy zawieszać dowolnego symbolu - zauważył.

Ryfiński odniósł się do wypowiedzi premiera, który powiedział, że krzyż w Sejmie mu nie przeszkadza. - To kolejna kuriozalna wypowiedź Donalda Tuska. Premier ma dbać o interes obywateli, a jeżeli jeszcze pójście do sądu uważa za awanturę to znowu się kompromituje, bo to jego koledzy z AWS pod osłoną nocy ten krzyż powiesili - powiedział poseł Twojego Ruchu.

Rozmawiał Przemysław Szubartowicz.

to

Komentarze1
aby dodać komentarz
Oberek2013-12-09 18:02 Zgłoś
"Nie będziemy się stawiali w jednym szeregu z ludźmi, którzy w nocy po kryjomu łamiąc prawo dokonują haniebnych czynów" .- Nie, wy chcecie wprowadzić haniebne prawo, by w blasku jupiterów siać zgorszenie i bezkarnie czynić zło.- TWUj!

Czytaj także

Krzyż zostaje w Sejmie. Sąd: nie narusza dóbr osobistych

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2013 12:51
Obecność krzyża w Sejmie nie narusza dóbr osobistych - uznał w poniedziałek Sąd Apelacyjny w Warszawie, oddalając apelację posłów Twojego Ruchu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzyż zostaje w Sejmie. "Nikomu niepotrzebny spór"

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2013 15:53
Obecność krzyża w Sejmie nie narusza dóbr osobistych – orzekł Sąd Apelacyjny w Warszawie. - Krzyż jest symbolem religijnym, ale nie można pomijać jego znaczenia jako symbolu kultury i tożsamości narodowej - mówiła sędzia Edyta Jefimko, uzasadniając wyrok.
rozwiń zwiń