Orły 2014: wyrazy solidarności filmowców z Ukrainą

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2014 23:27
10 marca wręczone zostały Polskie Nagrody Filmowe Orły. Podczas uroczystej gali nie zabrakło gestów solidarności z Ukrainą.
Audio
  • Orły 2014: wyrazy solidarności z Ukrainą - relacja Doroty Piotrowskiej (Polska i świat/Jedynka)
Agata Kulesza odebrała nagrodę w kategorii Najlepsza Główna Rola Kobieca za rolę w filmie Ida podczas uroczystej gali wręczenia Polskich Nagród Filmowych Orły 2014. Warszawa, 10.03.2014
Agata Kulesza odebrała nagrodę w kategorii Najlepsza Główna Rola Kobieca za rolę w filmie "Ida" podczas uroczystej gali wręczenia Polskich Nagród Filmowych Orły 2014. Warszawa, 10.03.2014Foto: PAP/Rafał Guz

- Publiczność miała przypięte żółto-niebieskie wstążeczki, były też gromkie oklaski dla obecnych na sali przedstawicieli ukraińskiego filmu - relacjonowała w radiowej Jedynce Dorota Piotrowska.

Kryzys na Ukrainie: serwis specjalny portalu PolskieRadio.pl >>>

Reżyserka i scenarzystka Dorota Kędzierzawska odbierając statuetkę Orła za najlepszy film dokumentalny powiedziała, że skrzydła filmowych Orłów układają się w kształt litery V i ona wysyła te skrzydła w kierunku Ukrainy.

ORŁY 2014 - poznaj wszystkich laureatów >>

Polskie Nagrody Filmowe, przyznawane corocznie przez Polską Akademię Filmową, wręczone zostały po raz 16. Uroczystą galę, która odbyła się w Teatrze Polskim w Warszawie poprowadził Maciej Stuhr.

Do twórców i aktorów filmów  "Ida" i "Papusza" trafiły po cztery statuetki, "Chce się żyć" zebrał ich pięć. Po jednej otrzymały obrazy: "Dziewczyna z szafy", "Imagine" i "Inny świat". Mimo pięciu nominacji film "Wałęsa. Człowiek z nadziei" nie otrzymał żadnego wyróżnienia.

(asz)

Zobacz więcej na temat: FILM Orły 2014 Ukraina
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bodo Kox: zawsze pociągali mnie outsiderzy

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2014 16:00
- Nie czuję się świetnie w rzeczywistości, często mam ochotę zapaść się pod ziemię, albo zniknąć, czasami świat mnie przeraża. Dlatego zawsze mnie pociągali dziwni bohaterowie - powiedział w radiowej Jedynce reżyser. Bodo Kox otrzymał nagrodę Orły w kategorii "Odkrycie roku".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Orły 2014 - "Ida" najlepszym filmem, Kulesza i Ogrodnik - aktorami

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2014 09:30
Polskie Nagrody Filmowe Orły zostały wręczone po raz 16. Najwięcej statuetek zebrały filmy "Papusza", "Ida" i "Chce się żyć". Goście uroczystości przypięli do strojów błękitno-żółte kokardki na znak solidarności z Ukrainą.
rozwiń zwiń