"W USA nie jest łatwo przebić się z historią Polski"

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2016 15:03
- Panuje tu ogromna konkurencja. Nie tylko na rynku wydawniczym, gdzie wydaje się 30-40 tys. tytułów rocznie. Książki konkurują nie tylko ze sobą, ale również z internetem, telewizją i grami komputerowymi - mówi Terry Tegnazian, założycielka wydawnictwa Aquila Polonica.
Audio
  • Terry Tegnazian o działalności wydawnictwa Aquila Polonica (Polska i Świat/Jedynka)
Fragment okładki książki o Witoldzie Pileckim wydanej przez wydawnictwo Aquila Polonica
Fragment okładki książki o Witoldzie Pileckim wydanej przez wydawnictwo Aquila PolonicaFoto: materiały promocyjne

Terry Tegnazian Raport Witolda Pileckiego przetłumaczyliśmy na angielski i po raz pierwszy wydaliśmy w 2012 roku

Wydawnictwo to publikuje w USA książki o polskich bohaterach. Nakładem Aquila Polonica ukazały się m.in. raport Witolda Pileckiego z Auschwitz i pamiętnik Juliana Kulskiego z okupowanej Warszawy. Jak podkreśla Terry Tegnazian, dobra promocja to na amerykańskim rynku więcej niż połowa sukcesu. - Na przykład raport Witolda Pileckiego, który przetłumaczyliśmy na angielski i po raz pierwszy wydaliśmy w 2012 roku, sprzedał się w 5 tys. egzemplarzy w miękkiej oprawie i 2 tys. egzemplarzy w twardej oprawie. To była nasza najlepiej sprzedająca się pozycja. Nie możemy jednak porównywać się z takimi książkami, jak "Kod da Vinci" czy "50 twarzy Greya", które sprzedają się w milionach kopii - tłumaczy Terry Tegnazian.

Czy założycielka wydawnictwa Aquila Polonica ma polskie korzenie, dlaczego wiedza Amerykanów o historii Polski była do niedawna znikoma i czy książka o Witoldzie Pileckim doczeka się hollywoodzkiej ekranizacji, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Polska i Świat

Przygotował: Antoni Trzmiel

Gość: Terry Tegnazian (założycielka wydawnictwa Aquila Polonica)

Data emisji: 3.12.2016

Godzina emisji: 22.24

pg/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Niezwykłe życie rotmistrza Witolda Pileckiego

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2016 15:00
- To postać niezwykle barwa, każdy fragment jego życia jest niezwykle ciekawy. Ukształtował go dom rodzinny. Pochodzi z wielopokoleniowej rodziny, gdzie tradycje patriotyczne były kultywowane. Dziadek był powstańcem styczniowym, za co rodzina utraciła wszystkie majątki - przypomina Jacek Pawłowicz, dyrektor Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów PRL.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Witold Pilecki oddał życie za obronę ducha narodu"

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2016 11:00
- Doszłam do wniosku, że jeżeli my, harcerze, nie zaczniemy walczyć o odbudowę ducha to nikt za nas tego nie zrobi. Dlatego od 15 lat organizuję msze w intencji odbudowy ducha narodu polskiego - wyjaśniła w radiowej Jedynce Hanna Szczepanowska.
rozwiń zwiń