X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Niemcy przed wyborem. Postulaty socjalne wygrają z reformami?

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2013 16:57
Niemcy przygotowują się do wyborów. Elementem przedwyborczych dyskusji jest m.in. ocena pakietu reform o nazwie Agenda 2010, reform znanych również pod nazwą Hartz IV.
Audio
  • Kamil Frymark o przyszłości niemieckich reform Agenda 2010 (Świat w Jedynce)
  • Pakiet reform Agenda 2010 w oczach Niemców - materiał Krzysztofa Renika i Agaty Kasprolewicz (Sygnały dnia/Jedynka)
Berlin
BerlinFoto: Flickr/lic. CC/Wolfgang Staudt

Ustawy te zreformowały niemiecki model ekonomiczno-społeczny i sprawiły, że niemiecka gospodarka ma się zupełnie nieźle mimo europejskiego kryzysu. Odbyło się to m.in. kosztem świadczeń socjalnych ze strony państwa. Przy okazji nadchodzących wyborów parlamentarnych ich przywrócenia domagają się niemieckie związki zawodowe.

- Chciałyby one włożyć do pakietów wyborczych, szczególnie socjaldemokracji, jak najwięcej swoich koncepcji. SPD ma z tym pewien problem. Z jednej strony kandydat tej partii na kanclerza, Peer Steinbrück chce być otwarty na te postulaty i dzięki temu pozyskać lewicową część elektoratu, ale z drugiej strony jest zwolennikiem tych reform. Jednocześnie włożył do swojego gabinetu cieni przedstawiciela związków zawodowych, który niejako ma uspokoić tę część sceny politycznej Niemiec - mówił w magazynie "Świat w Jedynce" Kamil Frymark, ekspert Ośrodka Studiów Wschodnich.

Gość Jedynki jest przekonany, że reformy zapoczątkowane przez rząd Gerharda Schradera w 2005 roku nadal będą realizowane. - W Niemczech panuje dość duży konsensus co do tego, że te reformy były potrzebne. Odejście od nich w tej chwili jest w zasadzie wykluczone – podkreślał.

"Niemcy przed wyborem" to wspólna akcja Radiowej Jedynki, Ośrodka Studiów Wschodnich im. M. Karpia oraz Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej. Jej kolejne odsłony będą się pojawiać w Pierwszym Programie Polskiego Radia przez 5 kolejnych sobót, od 24 sierpnia do 21 września w audycjach "Sygnały dnia” (godz. 6.00-9.00) i "Świat w Radiowej Jedynce" (godz. 12.00-13.00). W programach wezmą udział eksperci Ośrodka Studiów Wschodnich.

Rozmawiał Krzysztof Renik.

''

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wybory parlamentarne w Niemczech. Antypolskie i antynazistowskie plakaty

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2013 20:19
W Niemczech rozpoczęła się kampania przed wyborami parlamentarnymi, zaplanowanymi na 22 września.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niemcy: służby nie radza sobie z ekstremistami

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2013 11:50
Dziś w "Komentarzu europejskim": Niemiecki parlament krytykuje policję i wymiar sprawiedliwości za nieumiejętne ściąganie przestępstw na tle rasistowskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mocne słowa w Niemczech. Steinbach uderza w Polskę

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2013 22:11
Szefowa Związku Wypędzonych Erika Steinbach, krytykuje Polskę za niewypełnianie zobowiązań wobec mniejszości niemieckiej. Chodzi m.in. o promowane języka niemieckiego na obszarach zamieszkanych przez przedstawicieli mniejszości.
rozwiń zwiń