X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Section05

Familijna Jedynka

Następny odcinek audycji dnia 26.01.2020 o godzinie 06:05 Zobacz w ramówce
Section07
O audycji

…to poranna niedzielna propozycja dla całych rodzin

Magazyn Naczelnej Redakcji Programów Katolickich

W tym m.innymi:

6.00 - Aktualności
6.05 - Pogoda
6.52 - Abyś dzień święty święcił
6.58 - Radio Kierowców
7.00 - Aktualności
7.05 - Radio Kierowców
7.05 - Pogoda
7.58 - Radio Kierowców
8.00 - Aktualności
8.05 - Pogoda
8.09 - Informacje sportowe
8.36 - Z życia Kościoła Katolickieg

Na dobry początek dnia i początek tygodnia – zaproszenie do dobrego spożytkowania czasu wolnego - zwolnionego z powszedniej krzątaniny i pośpiechu, ale nie zwolnionego od refleksji i dobrych pomysłów. 

Coś dla starszych i dla dzieci, dla tych, którzy chcą poznawać historię i ciekawe miejsca, ale także chcą z pewnej perspektywy spojrzeć na bieżące wydarzenia. W duchu chrześcijańskiego odczytania niedzieli - jako dnia odpoczynku, ale także - Dnia Pańskiego – coś dla ciała oraz coś dla ducha.  

Twórcy audycji -  dziennikarze Redakcji Katolickiej Polskiego Radia – proponują w tym porannym trzygodzinnym paśmie: 

Tematy związane z bieżącymi świętami – kościelnymi  czy państwowymi, a także związane z charakterem danego okresu Roku Liturgicznego – np. Adwentem czy Wielkim Postem. 

Cykle tematyczne – takie jak choćby historyczne spotkania z królem Kazimierzem Wielkim na Szlaku Orlich Gniazd realizowane w czasie ostatnich wakacji, czy realizowany od ponad roku cykl Album Polski,  czyli spotkania na styku kultur religii i czasu - okazja do prezentacji małych ojczyzn. W ramach tego cyklu na zaproszenie słuchaczy gościliśmy m.in. w Łebie, Skępem, Pelplinie, Chełmnie.  

Poza tematem wiodącym w każdy niedzielny poranek przygotowujemy dla Państwa

-  „Kalendarium historyczne”,

- „Abyś dzień święty święcił” – refleksję ewangeliczną,

- „Kochane życie” - odpowiedzi na listy Słuchaczy,

-  Prasówkę radiową,

-  Słuchowisko dla dzieci,

- „Ważne sprawy” - rozmowy publicystyczne dotyczące wydarzeń bieżących lub bardzo ważnych

- Magazyn informacyjny „Z życia Kościoła”.

Każde spotkanie kończące się tuż przed niedzielną transmisją Mszy Świętej z Bazyliki pw. Św. Krzyża w Warszawie – wieńczymy słowami Jana Pawła II – do których naszym zdaniem warto wracać.

Za propagowanie nauczania Jana Pawła II – Jedynka Familijna w październiku 2010 roku otrzymała nagrodę – medialnego Totusa - przyznawanego corocznie w przededniu Dnia papieskiego przez Radę Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. 

Poza skrzydlatą statuetką Totusa,  Jedynka Familijna ma także swojego anioła stróża – który dzięki słuchaczom nosi imię Familian.

W towarzystwie tych „skrzydlatych opiekunów” - w imieniu przygotowujących audycję dziennikarzy Redakcji Programów Katolickich Polskiego Radia – małżeńskie duety: Marioli i Macieja Orłowskich oraz Małgorzaty Bartas-Witan i Marcina Witana (na zmianę), a także  prowadzący audycje specjalne: Jan Pniewski czy Sylwia Sułkowska, co tydzień rano – od godziny 6-tej do 9-tej zapraszają do świętowania niedzieli.