Section05

Familijna Jedynka

Następny odcinek audycji dnia 07.06.2020 o godzinie 06:05 Zobacz w ramówce
Section06
Rekolekcje z Jedynką
09'49 Rekolekcje z Jedynką 5 kwietnia godz. 08:24 05.04.2020
06'08 Rekolekcje z Jedynką 29 marca godz. 08:15 29.03.2020
05'25 Rekolekcje z Jedynką 22 marca godz. 08:17 22.03.2020
Section07
O audycji

…to poranna niedzielna propozycja dla całych rodzin

Magazyn Naczelnej Redakcji Programów Katolickich

W tym m.innymi:

6.00 - Aktualności
6.05 - Pogoda
6.52 - Abyś dzień święty święcił
6.58 - Radio Kierowców
7.00 - Aktualności
7.05 - Radio Kierowców
7.05 - Pogoda
7.58 - Radio Kierowców
8.00 - Aktualności
8.05 - Pogoda
8.09 - Informacje sportowe
8.36 - Z życia Kościoła Katolickieg

Na dobry początek dnia i początek tygodnia – zaproszenie do dobrego spożytkowania czasu wolnego - zwolnionego z powszedniej krzątaniny i pośpiechu, ale nie zwolnionego od refleksji i dobrych pomysłów. 

Coś dla starszych i dla dzieci, dla tych, którzy chcą poznawać historię i ciekawe miejsca, ale także chcą z pewnej perspektywy spojrzeć na bieżące wydarzenia. W duchu chrześcijańskiego odczytania niedzieli - jako dnia odpoczynku, ale także - Dnia Pańskiego – coś dla ciała oraz coś dla ducha.  

Twórcy audycji -  dziennikarze Redakcji Katolickiej Polskiego Radia – proponują w tym porannym trzygodzinnym paśmie: 

Tematy związane z bieżącymi świętami – kościelnymi  czy państwowymi, a także związane z charakterem danego okresu Roku Liturgicznego – np. Adwentem czy Wielkim Postem. 

Cykle tematyczne – takie jak choćby historyczne spotkania z królem Kazimierzem Wielkim na Szlaku Orlich Gniazd realizowane w czasie ostatnich wakacji, czy realizowany od ponad roku cykl Album Polski,  czyli spotkania na styku kultur religii i czasu - okazja do prezentacji małych ojczyzn. W ramach tego cyklu na zaproszenie słuchaczy gościliśmy m.in. w Łebie, Skępem, Pelplinie, Chełmnie.  

Poza tematem wiodącym w każdy niedzielny poranek przygotowujemy dla Państwa

-  „Kalendarium historyczne”,

- „Abyś dzień święty święcił” – refleksję ewangeliczną,

- „Kochane życie” - odpowiedzi na listy Słuchaczy,

-  Prasówkę radiową,

-  Słuchowisko dla dzieci,

- „Ważne sprawy” - rozmowy publicystyczne dotyczące wydarzeń bieżących lub bardzo ważnych

- Magazyn informacyjny „Z życia Kościoła”.

Każde spotkanie kończące się tuż przed niedzielną transmisją Mszy Świętej z Bazyliki pw. Św. Krzyża w Warszawie – wieńczymy słowami Jana Pawła II – do których naszym zdaniem warto wracać.

Za propagowanie nauczania Jana Pawła II – Jedynka Familijna w październiku 2010 roku otrzymała nagrodę – medialnego Totusa - przyznawanego corocznie w przededniu Dnia papieskiego przez Radę Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. 

Poza skrzydlatą statuetką Totusa,  Jedynka Familijna ma także swojego anioła stróża – który dzięki słuchaczom nosi imię Familian.

W towarzystwie tych „skrzydlatych opiekunów” - w imieniu przygotowujących audycję dziennikarzy Redakcji Programów Katolickich Polskiego Radia – małżeńskie duety: Marioli i Macieja Orłowskich oraz Małgorzaty Bartas-Witan i Marcina Witana (na zmianę), a także  prowadzący audycje specjalne: Jan Pniewski czy Sylwia Sułkowska, co tydzień rano – od godziny 6-tej do 9-tej zapraszają do świętowania niedzieli.