Piotr Bakal: słowa są nośnikiem emocji

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2013 16:35
- Każdy ze słuchaczy powinien odnaleźć tu echa swoich własnych przeżyć i refleksji. To są piosenki o życiu - mówił o swojej najnowszej płycie "Od słowa do słowa" Piotr Bakal.
Audio
  • Piotr Bakal o najnowszej płycie "Od słowa do słowa" i poezji (Muzyczna Jedynka)
Piotr Bakal
Piotr Bakal Foto: PAP/Andrzej Rybczyński

Na trzeciej autorskiej płycie poety i barda znalazły się utwory zebrane z ostatnich lat pracy artystycznej, wszystkie z tekstami, muzyką i w aranżacji Piotra Bakala.

Tytuł płyty podkreśla przesłanie całego krążka, którym jest troska o wartość słów padających między ludźmi. "Nieprzemyślane i pochopne rzucanie słów może przypominać strzelanie z karabinu maszynowego, z podobnym skutkiem dla duszy rozmówcy, co seria z "kałacha" dla ciała. Ale słowa mogą mieć też działanie lecznicze i przeciwbólowe. Trzeba tylko chcieć porozmawiać. Bo przecież nie każda wymiana słów jest rozmową…" - napisał artysta na swojej stronie internetowej.

Odwiedź kanał muzyczny Polskiego Radia na YouTube >>>

Od słów także Piotr Bakal rozpoczyna pracę nad piosenką. - Czasem jednak już w czasie pisania słów pojawia mi się w głowie koncepcja melodii - mówił w "Muzycznej Jedynce".

Piotr Bakal już myśli o kolejnym albumie. Tym razem francuskojęzycznym.

Kto towarzyszył bardowi przy nagrywaniu płyty "Od słowa do słowa"? Dlaczego Piotr Bakal czuje się w niszy? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, którą przygotowała i prowadziła Iza Żukowska.

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

(asz)

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Piotr Bakal

Czytaj także

Andrzej Piaseczny: pierwsze kroki zawdzięczam chłopakom z Mafii

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2013 14:23
- Moja determinacja do odnoszenia muzycznych sukcesów nie była aż tak wielka, jak ich - powiedział w radiowej Jedynce piosenkarz Andrzej Piaseczny, bohater kolejnego wydania cyklu "Bez Tajemnic".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kindla: piosenkę do "Rodzinka.pl" pisałem z synem na głowie

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2013 07:42
- Mam coś takiego, że myślę nad jakąś piosenką, po czym siądę na 2-3 minuty i napiszę utwór. Tak powstała piosenka do serialu "Rodzinka.pl". Akurat mój syn skakał mi po głowie w sypialni, więc jest to wręcz piosenka biograficzna - mówił w Jedynce Marcin Kindla.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Zalewski: Zeliga wziąłem z filmu Woody'ego Allena

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2013 16:45
- Skoro Queen mógł wziąć nazwy swoich dwóch albumów z filmów braci Marx, to ja mogę zastosować klucz Woody'ego Allena - powiedział w radiowej Jedynce Krzysztof Zalewski, który wydał ostatnio swoją drugą płytę pt. "Zelig"
rozwiń zwiń