Andrzej Turski - "Pan Radio" i człowiek debaty

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2014 19:00
- Rzadko udaje się, by człowiek kojarzony tak bardzo z radiem zmieniał swój nośnik na telewizję i by też sobie znakomicie radził. Programy Andrzeja Turskiego były najlepszymi, jakie w polskiej telewizji pokazywano w ostatnich latach - powiedział Wojciech Jagielski w radiowej Jedynce.
Audio
  • Andrzeja Turskiego wspominają współpracownicy oraz goście jego programów (Więcej świata/Jedynka)
Dziennikarz Andrzej Turski
Dziennikarz Andrzej TurskiFoto: PAP/Jacek Turczyk

Pisarz i dziennikarz Polskiej Agencji Prasowej Wojciech Jagielski podkreślił, że to właśnie Andrzej Turski był dla niego głosem i "twarzą" radia.

- Myślę, że dla wielu Polaków był człowiekiem, który otwierał okno na świat. Tęsknię za tym poziomem profesjonalizmu i sposobem pokazywania świata, jak robił to Andrzej Turski. Dzisiejsze media traktują sprawy międzynarodowe w sposób powierzchowny - powiedział Roman Imielski z "Gazety Wyborczej".

Prezes Polskiego Radia: Andrzej Turski był współtwórcą nowoczesnej radiofonii >>>

Paweł Kwieciński (Polskie Radio) Andrzeja Turskiego poznał przy tworzeniu programu "Przegląd dnia - 5 po". - Andrzej nas uczył, tłumaczył, byśmy nie komplikowali rzeczy prostych, a o trudnych mówili jak najprostszym językiem - wspominał.

Jakiej rady Andrzej Turski udzielił Grzegorzowi Dobieckiemu (Polsat News)? Jak twórcę programu telewizyjnego "7 dni świat" wspominają dziennikarze: Andrzej Jonas, Andrzej Talaga ("Rzeczpospolita") i Piotr Górecki (Telewizja Polska)? Zapraszamy do wysłuchania.

- - -

Andrzej Turski zmarł 31 grudnia 2013 roku.

"Więcej świata" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku o godz. 18.15

''

Czytaj także

Zmarł Andrzej Turski, dziennikarz radiowy i telewizyjny. Miał 70 lat

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2013 17:17
Andrzej Turski był gospodarzem "Panoramy” w TVP 2. Wcześniej był związany z Polskim Radiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Turski nie żyje

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2013 17:49
- Miał wiedzę, klasę i niezapomniany głos. Był wzorem dla wielu dziennikarzy - mówi o Andrzeju Turskim dziennikarz radiowej Jedynki Paweł Wojewódka. W jednym z warszawskich szpitali zmarł Andrzej Tursku. Przez 20 lat pracował w Polskim Radiu - najpierw w Redakcji Młodzieżowej potem w Trójce, gdzie był redaktorem naczelnym, a w latach 80-ych i 90-ych był dyrektorem radiowej Jedynki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes Polskiego Radia: Andrzej Turski był współtwórcą nowoczesnej radiofonii

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2013 13:09
Wybitny radiowiec - tak zmarłego Andrzeja Turskiego wspomina prezes Polskiego Radia Andrzej Siezieniewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pogrzeb Andrzeja Turskiego we wtorek

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2014 23:59
Pożegnanie tego wybitnego dziennikarza radiowego i telewizyjnego odbędzie się 7 stycznia w Warszawie. Msza święta za zmarłego rozpocznie się o godzinie 11.00 w kościele św. Andrzeja Boboli przy Rakowieckiej.
rozwiń zwiń