X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ameryka "wraca" do Europy? Barack Obama w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2014 22:09
Prezydent Stanów Zjednoczonych odwiedził Polskę z okazji 25-lecia wolności. Słowa wypowiedziane przez amerykańskiego przywódcę w Warszawie oceniali w radiowej Jedynce Adam Eberhardt oraz Michał Baranowski.
Audio
  • Adam Eberhardt i Michał Baranowski o wizycie Baracka Obamy w Polsce (Więcej świata/Jedynka)
Obama zapewnił, że Stany Zjednoczone wypełnią swoje zobowiązania wobec Polski
Obama zapewnił, że Stany Zjednoczone wypełnią swoje zobowiązania wobec PolskiFoto: PAP/Paweł Supernak

4 czerwca - Zobacz serwis specjalny >>>

Środowe uroczystości na placu Zamkowym w Warszawie były głównym punktem obchodów 25-lecia wyborów 4 czerwca 1989 w Polsce. Przemówienia wygłosili prezydenci Stanów Zjednoczonych i Polski: Barack Obama i Bronisław Komorowski. - Polska nigdy już nie będzie samotna, podobnie jak kraje Europy Środkowo-Wschodniej - zadeklarował amerykański przywódca.

Przemówienie Obamy zostało bardzo wysoko ocenione przez polskie media. - Barack Obama jest tym prezydentem Stanów Zjednoczonych, który rzeczywiście ma świetne wystąpienia, porywające za serce - mówił w audycji "Więcej świata" dr Adam Eberhardt.

- Jeżeli chodzi o konkrety to pytania jest takie - w jakim stopniu wizyta Obamy w Polsce jest pewnym powrotem USA do Europy, w jakim stopniu możemy powiedzieć, że obserwujemy pewne odwrócenie trendu, który był bardzo widoczny w poprzednich latach. Mianowicie Amerykanie przyjęli założenie, że wszystko jest dobrze, Europa spokojnie się rozwija, a amerykańskie interesy leżą gdzieś indziej. Krym, wojna na wschodniej Ukrainie, to jednak był kubeł zimnej wody nie tylko dla Europejczyków, ale również dla dużej części amerykańskiej opinii publicznej - podkreślił ekspert z Ośrodka Studiów Wschodnich.

Michał Baranowski z German Marshall Fund of the United States uważa, że gdyby nie napięta sytuacja na Ukrainie, to prezydenta USA w Polsce pewnie by nie było. - Ale myślę, że to była dobra wizyta. Barack Obama potwierdził zaangażowanie Stanów Zjednoczonych w Europie, potwierdził wizję USA dla Europy jako kontynentu, który jest wolny, który jest zamożny i w którym obecność Stanów Zjednoczonych jest zawsze potrzebna. Potwierdził także gwarancje bezpieczeństwa dla Polski, dla Estonii i dla innych krajów w regionie. To są ważne słowa - zaznaczył gość radiowej Jedynki.

Rozmawiał Grzegorz Ślubowski.

(aj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

25 lat wolności. Mocne słowa Obamy, orędzie Komorowskiego

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2014 20:00
Zapewnienia amerykańskiego prezydenta dla Polski i orędzie Bronisława Komorowskiego w Sejmie. W Warszawie świętowano 25. rocznicę częściowo wolnych wyborów kontraktowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosyjskie media: w Warszawie Obama grozi Rosji

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2014 17:20
Prezydent USA widzi w Rosji "ciemną taktykę” i "agresję”. Tego typu wypowiedzi prezydenta USA i innych zachodnich polityków wybijają rosyjskie media w doniesieniach z Warszawy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Obama w Polsce. Wyrazy poparcia, słowa uznania i obietnice

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2014 19:18
Prezydent Stanów Zjednoczonych wygłosił przemówienie podczas obchodów 25-lecia wolności. Wystąpienie Baracka Obamy oceniali w radiowej Trójce prof. Edward Haliżak i dr Grzegorz Kostrzewa-Zorbas.
rozwiń zwiń