X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ekspert: kończy się podział na starych i nowych członków NATO

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2014 20:24
Michał Baranowski, dyrektor warszawskiego biura German Marshall Fund uważa, że członkowie NATO przestają lekceważyć sytuację na Ukrainie i nie dadzą się już nabrać na sztuczki Rosji.
Audio
  • Michał Baranowski, dyrektor warszawskiego biura German Marshall Fund o szansach, jakie niesie ze sobą szczyt NATO w Newport (Więcej świata/Jedynka)
Prezentacja pojazdów wojskowych przed szczytem NATO w Newport
Prezentacja pojazdów wojskowych przed szczytem NATO w Newport Foto: EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA

Na dzień przed szczytem NATO w Newport pojawiły się ważne oświadczenia ze strony Rosji i Ukrainy, które mogą sugerować nadejście rozejmu. Władimir Putin poinformował w środę, że rano rozmawiał na temat uregulowania konfliktu z Poroszenką. - Wydaje mi się, że nasze poglądy na ten temat są bardzo zbliżone - oznajmił. Powiedział, że oczekuje, iż ostateczne porozumienie zostanie osiągnięte na piątkowym spotkaniu z Petro Poroszenką.

- Jest to majstersztyk, na który nikt w Europie nie da się nabrać - powiedział w radiowej Jedynce Michał Baranowski.

Podkreślił, że w NATO diametralnie zmieniło się podejście do Rosji. - Zdają sobie sprawę z tego, że Rosja nie jest partnerem, że jest agresorem - wyjaśnił. Jego zdaniem świadczyć o tym może choćby to, że Francja zdecydowała, że nie dostarczy Rosji zamówionych okrętów bojowych Mistral.

Wojna na Ukrainie: serwis specjalny >>>

Baranowski mówił również o szczycie NATO, który rozpocznie się w czwartek.

- Szczyt zapowiada się coraz lepiej. Widzimy, że konkretne rzeczy zmienią się w polityce NATO wobec Europy Środkowej i Wschodniej - stwierdził. Jego zdaniem następuje przełom w myśleniu przywódców państw NATO i wkrótce zatrze się podział na stare i nowe kraje członkowskie.

Wizyta Obamy w Tallinie >>>

Ekspert odniósł się również do środowej wizyty Baracka Obamy w Tallinie. - To była bardzo symboliczna wizyta. Barack Obama w dużym stopniu powtórzył to, co mówił w Warszawie - zaznaczył Baranowski.

Szczyt NATO w Newport - czytaj więcej >>>

Podkreślił, że jasne jest już, że nie możemy liczyć na stałą obecność wojsk NATO w Polsce, natomiast na poziomie rotacyjnym będzie ona znacznie bardziej widoczna. Zdaniem eksperta zacieśnić musi się współpraca między Unią Europejską i NATO, ponieważ widać, że w obliczu kryzysu siły europejskie mogą nie być wystarczające.

Rozmawiał Grzegorz Ślubowski.

bk/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Obama w Tallinie: nie ma mowy o porozumieniu z Rosją

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2014 14:15
- Nie może być żadnego porozumienia z Rosją, dopóki Moskwa będzie wysyłała na Ukrainę żołnierzy przebranych za separatystów - oświadczył prezydent USA Barack Obama podczas wizyty w Estonii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Szybki trójząb": wkrótce wspólne ćwiczenia NATO, USA i Ukrainy

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2014 15:45
Wojska amerykańskie i ich sojusznicy z Sojuszu Północnoatlantyckiego wezmą udział w manewrach na zachodzie Ukrainy w połowie września. Kijów chce jak najszybciej uzyskać status sojusznika NATO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: Ukraina przegrywa, bo uznała, że Putin pogodzi się z utratą Donbasu

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2014 14:16
Obecna katastrofa ukraińskiej armii w Donbasie jest skutkiem błędnego założenia, iż władze Rosji pogodzą się z całkowitym wojskowym rozgromieniem tzw. "Noworosji" - ocenia komentator wojskowy niezależnej "Nowej Gazieta" Paweł Felgengauer.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wsparcie dla Kijowa? Obama: NATO musi podjąć konkretne zobowiązania

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2014 22:14
Barack Obama zadeklarował w Tallinie wsparcie dla Ukrainy. Prezydent USA powiedział , że szczyt NATO w Newport musi wystosować jednoznaczne przesłanie poparcia dla Kijowa.
rozwiń zwiń