X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Bot" - katastroficzna wizja przyszłości czy proroctwo ukraińskiego pisarza?

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2014 16:51
W "Świecie w Jedynce" rozmowa z ukraińskim pisarzem Maksymem Kidrukiem. W futurystycznej książce "Bot" pisze on o żołnierzach, którym wszczepia się chipy zmieniające ich w maszyny do zabijania. Czy to tylko fikcja?
Ukraiński pisarz Maksym Kidruk
Ukraiński pisarz Maksym KidrukFoto: dzięki uprzejmości Wydawnictwa Akurat

Maksym Kidruk ma 30 lat, urodził się w Włodzimierzu, studiował w Kijowie i Sztokholmie nauki ścisłe i jest członkiem partii UDAR. Do tej pory stworzył osiem powieści, z czego większość wpisuje się w gatunek techno - thrillerów. Z pisarzem rozmawiała Małgorzata Raducha.
W audycji ponadto:

Sytuacja na Ukrainie po szczycie NATO i ogłoszonym rozejmie - w rozmowie z dr. Pawłem Usowem, politologiem z Centrum Badań Europejskich.

Szczyt NATO w Newport - czytaj więcej >>>

Erika Steinbach, szefowa Związku Wypędzonych (BdV) odchodzi. Następcą 71-letniej polityk CDU na tym stanowisku będzie od listopada br. Bernd Fabritius, który chce dialogu z Polską na temat odszkodowań dla wywłaszczonych Niemców. Jednocześnie opowiada się za "nowym początkiem" w relacjach BdV z Polską. Z Fabritiusem rozmawiał Wojciech Szymański.

"Świat w Jedynce" prowadził Jarosław Kociszewski.

(ag)

''

gk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rosja wprowadza embargo na ukraińskie słodycze

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2014 13:08
Rosyjska służba ochrony konsumentów Rospotriebnadzor poinformowała w piątek o wprowadzeniu zakazu importu wyrobów cukierniczych produkcji ukraińskiej. Rospotriebnadzor oświadczył, że dwie firmy ukraińskie, Konti i AVK, naruszyły prawa konsumentów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Mińsku podpisano protokół o zawieszeniu broni na Ukrainie

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2014 15:38
Szczegółu dokumentu, który sygnowali przedstawiciele Ukrainy oraz separatystów nie są znane. Przed południem na Ukrainie wciąż toczyły się zacięte walki. Kijów i Pentagon informują o dużej koncentracji wojsk Rosji u granic Ukrainy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poroszenko nakazał wstrzymanie ognia

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2014 20:22
Według prezydenta Ukrainy przestrzeganie uzgodnionego w Mińsku rozejmu ma kontrolować OBWE. Porozumiano się m.in. co do wymiany wszystkich jeńców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gen. Pacek: jesteśmy w NATO krajem pierwszej kategorii

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2014 16:30
- Decyzja Sojuszu pokazała, że tak samo myśli on o bezpieczeństwie Wielkiej Brytanii, jak Litwy, Łotwy, Estonii i Polski. To jest najważniejsze osiągnięcie szczytu - mówi w radiowej Jedynce generał Bogusław Pacek, doradca szefa MON.
rozwiń zwiń