X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Szwecja po wyborach

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2014 18:40
Zwycięstwo lewicowej opozycji, jeśli zdoła ona rządzić Szwecją, z pewnością będzie oznaczać dla Szwedów podwyżkę podatków i utratę części popularnych ulg.
Audio
Stefan Lofven, lider szwedzkiej partii Socjalni Demokraci
Stefan Lofven, lider szwedzkiej partii Socjalni DemokraciFoto: PAP/EPA/CLAUDIO BRESCIANI

Wybory parlamentarne w Szwecji wygrała lewicowa opozycja z 43,7 proc. głosów. Nie ma ona jednak większości, a rolę języczka u wagi będą być może pełnić antyimigracyjni Szwedzcy Demokraci, którzy podwoili swój wynik. W audycji "Więcej świata" o powyborczej sytuacji w Szwecji rozmawialiśmy z Marcinem Fronią, dyrektorem Fundacji Norden Centrum.

Natomiast o Polskiej Pomocy Rozwojowej, która dociera do odległych i egzotycznych krajów, opowiadał w relacji z Nepalu Krzysztof Renik. Przykładem jest piekarnia zbudowana przez Polaków, która pomaga lokalnej ludności w Nepalu. Od trzech lat w pobliżu granicy z Tybetem działa piekarnia, z której zyski wspierają edukację w himalajskiej wiosce Syabrubesi.

W audycji powiemy też o ratyfikacji umowy stowarzyszeniowej Unia Europejska - Ukraina. W życie wejdzie ona jednak z opóźnieniem. Nie nastąpi to za kilka tygodni, jak wcześniej planowano, ale 31 grudnia przyszłego roku. Opóźnia się tym samym utworzenie strefy wolnego handlu między Wspólnotą a Ukrainą. Wniosek nasuwa się jeden - Unia uległa szantażowi Rosji. A co dalej z Gruzja i Mołdawią? Zapytaliśmy o to dr Adama Eberhardta, wicedyrektora Ośrodka Studiów Wschodnich.
"Więcej świata" prowadził Dariusz Rosiak.

''ut, pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szwecja: sukces lewicy i populistów

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2014 07:04
Lewicowa koalicja odzyskuje władzę w Szwecji. Według danych z 99,9 procent obwodów, w wyborach parlamentarnych sojusz socjaldemokratów, zielonych i postkomunistycznej Partii Lewicy uzyskał łącznie 43,7 procent poparcia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szwecja - nowe polityczne rozdanie

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2014 12:12
- Szwedzi zażądali zmiany, wiec ją dostaną - mówi po wygranych wyborach nowy szwedzki premier, lider socjaldemokratów - Stefan Loefven.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szwedzi mają nowego premiera. "Wybrali pragmatycznie"

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2014 17:46
Po 8 latach rządów, szwedzka koalicja centroprawicowa przegrywa wybory. - Szwedzi zażądali zmiany, wiec ją dostaną - mówi po wygranych wyborach nowy szwedzki premier, lider socjaldemokratów - Stefan Loefven.
rozwiń zwiń