Łotwa po wyborach

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2014 18:40
Prokremlowska Socjaldemokratyczna Partia Zgoda wygrała wybory parlamentarne i samorządowe na Łotwie, jednak z powodu braku koalicjanta nie będzie mogła rządzić.
Audio
W sobotę Łotysze wybierali parlament
W sobotę Łotysze wybierali parlamentFoto: PAP/EPA/VALDA KALNINA

W tej sytuacji najprawdopodobniej zachowa władzę koalicja centroprawicowych partii Jedność, Sojuszu Narodowego oraz Unii Zielonych i Związku Rolników. Więcej o wyborach na Łotwie, a także w Bułgarii w materiale Katarzyny Gizińskiej.

Rozmawialiśmy też o wyborach prezydenckich w Brazylii, a sytuację polityczną we Francji (m.in. deficyt budżetowy a kryteria z Maastricht) analizował Jarosław Kuisz z Kultury Liberalnej.

Audycję "Więcej świata" prowadził Michał Żakowski.

''(ut/asz/pg)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Łotwa wybiera parlament. Głosowanie w cieniu wojny na Ukrainie

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2014 10:27
Mieszkańcy dwumilionowego kraju, z czego co czwarty jest narodowości rosyjskiej, wybiorą 100 deputowanych do nowego Sejmu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Na Łotwie widać pierwsze symptomy destabilizowania sytuacji przez Moskwę"

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2014 19:48
- Na konferencji w Rydze przedstawiciel rosyjskiego MSZ zapowiedział, że Rosja wykorzysta wszelkie sposoby, by zapewnić ludności rosyjskojęzycznej na Łotwie i w Estonii prawo do posługiwania się jej językiem - mówi łotewska eurodeputowana, Sandra Kalniete.To według niej, jeden z sygnałów świadczących o zamiarach Kremla.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybory na Łotwie. Centroprawica zachowa władze

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2014 21:00
Koalicja trzech partii centroprawicowych: partii Jedność, Sojuszu Narodowego oraz Związku Zielonych i Chłopów wygrywa wybory parlamentarne. Zdaniem ekspertów wyborcy wybrali "znane zło".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łotwa: wybory wygrała prokremlowska partia. Zapewne nie utworzy rządu

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2014 09:31
Prorosyjska partia zwycięża kolejne już wybory. Jednak prawdopodobnie i tym razem nie znajdzie koalicjanta, a na Łotwie znów powstanie centroprawicowy rząd.
rozwiń zwiń