Debata Międzynarodowa Polskiego Radia. Były doradca Putina Gleb Pawłowski w Jedynce - oglądaj online!

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2014 13:45
Gościem debaty "Rosja Władimira Putina. Dialog czy konfrontacja?" i audycji "Więcej świata" będzie Gleb Pawłowski.
Audio
  • Zapraszamy do Jedynki na pierwszą z cyklu debat międzynarodowych: "Rosja Władimira Putina. Dialog czy konfrontacja?"
Gleb Pawłowski to były doradca prezydenta Rosji Władimira Putina w czasie jego pierwszej i drugiej kadencji
Gleb Pawłowski to były doradca prezydenta Rosji Władimira Putina w czasie jego pierwszej i drugiej kadencjiFoto: Paweł Kurek/PR

Debata z Glebem Pawłowskim

Przygotowywał oficjalne wystąpienia, tłumaczył jego postępowanie, ośmieszał opozycję: były doradca Władimira Putina, główna postać administracji prezydenta, zwany kiedyś w Moskwie "głównym polittechnologiem", a dziś persona non grata na Kremlu – Gleb Pawłowski - będzie gościem Polskiego Radia.

Nie żałuję tego, co robiłem na początku współpracy z Władimirem Putinem. Ale żałuję ostatnich lat – powiedział w jednym z wywiadów spin doktor prezydenta Putina

Zapytamy o motywy działania rosyjskich władz, cele polityki zagranicznej. Porozmawiamy także o przyszłości Federacji Rosyjskiej, czyli o tym, jakie kolejne kroki podejmie prezydent Rosji Władimir Putin - zdaniem człowieka, który zna go od wielu lat.

Już w poniedziałek 15 grudnia po 18.00 będzie on gościem audycji "Więcej Świata" w Radiowej Jedynce.

Wspólnie z nim wystąpi:

- dr Sławomir Dębski – Dyrektor Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia

- prof. Janusz Adamowski – dziekan Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Po audycji odbędzie się debata "Rosja Władimira Putina. Dialog czy konfrontacja?" - w radiowym studiu imienia Władysława Szpilmana (Al. Niepodległości 77/85, Warszawa), organizowana wspólnie z Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia. Spotkanie poprowadzi Grzegorz Ślubowski z Redakcji Publicystyki Międzynarodowej Polskiego Radia. To pierwsza z cyklu Debat Międzynarodowych Polskiego Radia. Zapraszamy do słuchania audycji i oglądania transmisji wideo.

***

Gleb Pawłowski – urodzony w 1951 roku na Ukrainie były radziecki dysydent i więzień łagrów, rosyjski politolog. W czasie pierwszej i drugiej kadencji doradca prezydenta Rosji Władimira Putina, wcześniej zaś jego poprzednika na tym stanowisku - Borysa Jelcyna. Dyrektor i twórca Fundacji Efektywnej Polityki. Obecnie krytyk rosyjskich władz i autor wielu książek, publicysta.

KRYZYS NA UKRAINIE - serwis specjalny >>>

 

'' (kawa/asz)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kijów kontra Moskwa: wojna o niepodległość Ukrainy (analiza)

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2014 06:15
Stosunki Rosjan z Ukraińcami są najgorsze od stu lat – czyli od wojny z lat 1917-21. Dawna wrogość powróciła z nową siłą. Stawka w tej walce jest dokładnie taka sama: władzom w Kijowie idzie o niepodległość, ekipie w Moskwie – o podporządkowanie Ukrainy, które jest kluczem do odzyskania imperialnej pozycji przez Rosję. Metody rozgrywania konfliktu, wtedy i teraz, są łudząco podobne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Putin o przeciwnikach Rosji: mają za krótkie ręce

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2014 19:00
- Ci, którzy próbują naciskać na Rosję, mają za krótkie ręce - oświadczył prezydent Rosji Władimir Putin na spotkaniu z rosyjskimi obrońcami praw człowieka i aktywistami organizacji pozarządowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Putin chce chaosu w Europie Wschodniej?

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2014 15:21
Rośnie napięcie na linii Berlin – Moskwa. Kanclerz Niemiec Angela Merkel zarzuciła prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi prowadzenie polityki obliczonej na zdestabilizowanie Europy Wschodniej. Wśród krajów zagrożonych wymieniła, oprócz Ukrainy, Mołdawię i Gruzję.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eksperci: czy Federacja Rosyjska się rozpadnie?

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2014 18:40
- W Rosji może dojść do ruchów odśrodkowych – mówi w radiowej Trójce Michał Broniatowski z Espresso.tv. - Polityka Putina jest polityką do pewnego stopnia samobójczą – dodaje dr Kazimierz Wóycicki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosja rezygnuje z robienia wspólnych interesów z UE? [analiza]

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2014 11:39
Nieoczekiwana deklaracja Władimira Putina o wycofaniu się Rosji z budowy gazociągu South Stream mogła wprawić w zdumienie niektórych przywódców Unii Europejskiej. Część z nich liczy, że Moskwa zmieni zdanie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tajemnica "Ładunku 200". Rosyjscy żołnierze giną na Ukrainie, ale Moskwa to zataja

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2014 18:17
Kreml wciąż udaje, że na wschodzie Ukrainy nie walczą rosyjskie wojska, ale jest jeden wyraźny dowód - ofiary śmiertelne wśród żołnierzy - pisze w analizie dla portalu Medium.com historyk Paul Richard Huard.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Saryusz-Wolski: Zachód powinien wysłać Ukrainie dużo broni i zaostrzyć sankcje wobec Rosji [wywiad]

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2014 19:50
- Zaopatrzenie Krymu wymaga drogi tranzytowej. W stanie wojny jedyny scenariusz, to wycofanie się Rosji z półwyspu albo militarne zajęcie przez nią korytarza Donbas - Krym - mówi dla PolskieRadio.pl europoseł Jacek Saryusz-Wolski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gorbaczow wzywa do zwołania szczytu Rosja-USA. "By odmrozić relacje"

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2014 19:50
Ostatni radziecki przywódca Michaił Gorbaczow zachęcał USA i Rosję do Waszyngton i Moskwę do zorganizowania spotkania na szczycie w celu szybkiego odmrożenia stosunków. Apel odniósł też do innych państw zachodnich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

USA dostarczą broń Ukrainie? Rośnie presja na Baracka Obamę

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2014 23:59
Kongres jednomyślnie przyjął ustawę, w której zwraca się do rządu USA o zaostrzenie sankcji wobec Rosji oraz udzielenie Ukrainie pomocy wojskowej, w tym dostawy broni śmiercionośnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konflikt na Ukrainie. Niemieccy eksperci: agresorem jest Putin

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2014 12:38
Stu niemieckich ekspertów ds. Europy Wschodniej potępiło prezydenta Rosji Władimira Putina. To reakcja na list intelektualistów obarczających Zachód odpowiedzialnością za kryzys w kontaktach z Moskwą.
rozwiń zwiń