X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Więcej świata: Jak doszło do zamachów?

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2014 12:00
Zamachy w Pakistanie i Sydney. Radykalny islam znów daje o sobie znać. Skąd wzięło się takie nasilenie ataków terrorystycznych?
Audio
Więcej świata: Jak doszło do zamachów?
Foto: East News/Glow Images

Strona australijska poinformowała, że nie ma na razie oznak, że napastnik - uchodźca z Iranu - był powiązany ze znanymi organizacjami terrorystycznymi. Miał "długą historię przestępczości z użyciem przemocy, zaślepienia ekstremizmem i niestabilności psychicznej". O wydarzeniu porozmawiamy z profesorem Ryszardem Machnikowskim z Uniwersytetu Łódzkiego.

W Turcji aresztowano ponad 20 dziennikarzy, a także policjantów i sędziów. To kolejny etap walki władz w Ankarze i premiera Erdogana z duchownym Fetullahem Gulenem, którego oskarża się o utworzenie w Turcji własnego tajnego państwa. O komentarz poprosimy Adama Balcera, analityka do spraw Bałkanów i Turcji.
W weekend w Niemczech doszło do protestów tak zwanych pacyfistów. 4 tysiące ludzi z różnych opcji - od duchownych ewangelickich do anarchistów i nacjonalistów - wyrażało poparcie dla Władimira Putina i jego polityki wobec Ukrainy. Czy polityka Unii Europejskiej wobec Ukrainy jest zdominowana przez Niemcy? Czy taka demonstracja to ekscentryczne wystąpienie czy tak rzeczywiście myślą Niemcy? Zapytamy o to Bartosza T. Wielińskiego z Gazety Wyborczej, byłego korespondenta w Berlinie.

Tytuł audycji: "Więcej świata"

Prowadził: Dariusz Rosiak

Goście: prof. Ryszard Machnikowski (Uniwersytet Łódzki), Adam Balcer (analityk do spraw Bałkanów i Turcji), Bartosz Wieliński (Gazeta Wyborcza, były korespondent w Berlinie)

Data emisji: 16.12.2014

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Turcja wita papieża Franciszka

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2014 21:00
Jednym z celów tej wizyty papieża jest wypracowanie wzoru relacji chrześcijańsko-muzułmańskich kraju świeckiego, ale muzułmańskiego, który coraz bardziej się radykalizuje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Potrzebna współpraca UE z Turcją

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2014 19:25
Podczas wizyty w Ankarze, szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini wezwała państwa członkowskie UE do współpracy z Turcją w celu skutecznego blokowania wyjazdu bojowników na Bliski Wschód.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Więcej świata: Turcja priorytetem dla Unii

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2014 18:30
Unia Europejska pomoże finansowo syryjskim uchodźcom w obozach w Turcji. Okazało się, że nie tyko w tej dziedzinie współpraca obu stron jest możliwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Atak w centrum Sydney: trzy osoby zginęły, w tym napastnik

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2014 06:51
Szturm australijskiej policji zakończył w poniedziałek akcję odbicia zakładników przetrzymywanych w kawiarni w Sydney przez uzbrojonego mężczyznę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kim był terrorysta z Sydney? Policja ujawnia: to uchodźca z Iranu

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2014 22:45
Uzbrojony mężczyzna, który w kawiarni w Sydney przetrzymywał zakładników, to irański uchodźca, który był oskarżony o napaści na tle seksualnym oraz skazany za wysyłanie nienawistnych listów do rodzin żołnierzy poległych za granicą - podała policja.
rozwiń zwiń