Finisz kampanii wyborczej w Wielkiej Brytanii. "Tu nie może przyjeżdżać każdy, kto chce"

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2015 19:00
Kampania wyborcza w Wielkiej Brytanii znalazła się na finiszu. Poparcie dla eurosceptycznych ugrupowań może przekroczyć 14 procent, ale skrajnie nacjonalistyczna partia UKIP może liczyć najwyżej na 2-3 miejsca w parlamencie.
Audio
  • Materiał Agaty Kasprolewicz o emocjach, jakie UKIP budzi wśród Brytyjczyków (Więcej Świata/Jedynka)
  • Agata Kasprolewicz o wyborach parlamentarnych w Wielkiej Brytanii - wydanie specjalne audycji "Więcej Świata" z Londynu (Więcej Świata/Jedynka)
Nigel Farage, lider UKIP, w otoczeniu swoich zwolenników
Nigel Farage, lider UKIP, w otoczeniu swoich zwolennikówFoto: PAP/EPA/Facundo Arrizabalaga

Zwolennicy UKIP uważają, że Unia Europejska ubezwłasnowolnia Brytyjczyków, pozbawiając ich na przykład prawa do swobodnego połowu ryb. Nie godzą się też na napływ imigrantów do ich kraju.

- Nie jesteśmy przeciwni imigracji, ale gdyby nagle setki tysięcy Brytyjczyków przyjechały do Polski i najechały na wasze miasta, czulibyście się tak samo. Tu nie może przyjeżdżać po prostu każdy, kto chce - mówili w rozmowie z Agatą Kasprolewicz mieszkańcy Ramsgate popierający kandydaturę Nigela Farage'a, lidera UKIP.

Jaki stosunek do UKIP ma jednak większość Brytyjczyków? Dlaczego mimo masowego napływu imigrantów nie podzielają oni poglądów skrajnych nacjonalistów?

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Autor: Agata Kasprolewicz

Data emisji: 6.05.2015

Godzina emisji: 18.15

''

mj/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nick Clegg i jego historia spektakularnego upadku

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2015 19:18
Dla młodych ludzi przeszedł drogę od bohatera do zera. Nick Clegg to człowiek, który za dojście do władzy musiał zapłacić wysoką cenę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nigel Farage - człowiek nie do zdarcia

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2015 19:00
W zeszłym roku poruszył politykę brytyjską. Nigel Farage - lider antyeuropejskiej i antyimigranckiej Partii Niepodległości wygrał wybory europejskie. Kim jest człowiek, który rzucił wyzwanie establishmentowi na Wyspach?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szkoci języczkiem u wagi w brytyjskich wyborach?

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2015 19:45
W czwartek w Wielkiej Brytanii odbędą się wybory powszechne. Ich wynik może przesądzić nie tylko o przyszłości tego kraju, ale także i Unii Europejskiej. Dlatego mówi się, że będzie to głosowanie historyczne.
rozwiń zwiń