X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nielegalni imigranci w UE. "Gigantyczny problem humanitarny"

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2015 19:14
Unia Europejska za wszelką cenę próbuje znaleźć rozwiązanie problemu tysięcy osób, które giną na Morzu Śródziemnym, próbując przedostać się z Afryki Północnej do Europy. Czy proponowane przez nią projekty mają szanse powodzenia?
Audio
  • Jak poradzić sobie z problemem nielegalnych imigrantów? (Więcej świata/Jedynka)
Imigranci z Afryki, którzy zostali ocaleni u wybrzeży Hiszpanii
Imigranci z Afryki, którzy zostali ocaleni u wybrzeży HiszpaniiFoto: EPA/A. CARRASCO RAGEL

Komisja Europejska przedstawi w środę propozycje kwot imigracyjnych dla państw UE. Każde z państw będzie musiało przyjąć określoną liczbę imigrantów. Ma to być sposób na rozwiązanie problemu uchodźców przypływających do Europy z Afryki Północnej. Nowe zasady mają wejść pod koniec roku.

Dr Maciej Duszczyk z Instytutu Polityki Społecznej Uniwersytetu Warszawskiego uważa, że Polsce trudno byłoby przyjmować imigrantów z Afryki, bo nie mamy w tym doświadczenia. Do naszego kraju przyjeżdżają głównie cudzoziemcy ze wschodu lub z Azji.

Zdaniem eksperta, Polska musi być głosem, który zwróci uwagę, że za wschodnią granicą UE kryje się tykająca bomba i wkrótce uchodźcy mogą przybywać także stamtąd.

W czym dr Duszczyk upatruje rozwiązania tej trudnej kwestii oraz dlaczego jego zdaniem niszczenie łodzi przemytników ludzi nie jest dobrym pomysłem? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadził: Dariusz Rosiak

Przygotował: dr Maciej Duszczyk (Instytut Polityki Społecznej UW)

Data emisji: 12.05.2015

Godzina emisji: 18.15

bk/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przymusowe osiedlanie imigrantów do UE nie w Wielkiej Brytanii

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2015 18:00
Londyn nie będzie zmuszany do przyjmowania nielegalnych imigrantów podejmowanych na Morzu Śródziemnym między Libią a Włochami. Komisja Europejska potwierdziła, że z racji ustaleń traktatowych, trzy kraje - Dania, Irlandia i Wielka Brytania - nie mają obowiązku włączania się do ogólnounijnego rozdzielnika.
rozwiń zwiń