X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Grecka tragedia coraz bliżej. Bankructwo nieuniknione?

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2015 18:51
Ateny od miesięcy prowadzą negocjacje z międzynarodowymi instytucjami w sprawie odblokowania kolejnej transzy pomocy w wysokości ok. 7,2 mld euro. Plan pomocowy dla Grecji wygasa 30 czerwca, a końcowego porozumienia ciągle nie ma.
Audio
  • bankructwo Grecji i co dalej? (Jedynka/Więcej świata)
Efektem bankructwa Grecji może być wyjście strefy euro i z Unii Europejskiej
Efektem bankructwa Grecji może być wyjście strefy euro i z Unii EuropejskiejFoto: Pixabay

Komisja Europejska, Europejski Bank Centralny i Międzynarodowy Fundusz Walutowy obiecały Atenom wsparcie pod warunkiem reform strukturalnych. We wtorek Grecja przekazała im swoje propozycje w tej sprawie, ale jak wynika z nieoficjalnych informacji, zostały chłodno przyjęte.

- Chyba zbliżamy się do tego, co nieuchronne. To są negocjacje stron, które nie są skłonne ustąpić w zasadniczych sprawach - komentuje sytuację Grecji ekonomista, prof. Witold Orłowski. Gość audycji "Więcej świata” wyjaśnia, że głównym powodem rozbieżności nie jest kwestia samego długu, bo co do tego, wszyscy są zgodni, że jest on niespłacalny. Według profesora, część krajów strefy euro uważa, że warunkiem minimalnym jest zaciśnięcie pasa przez Grecję. - Kością niezgody jest to, że żądają obniżenia wieku emerytalnego w Grecji, ale na to rząd nie chce się zgodzić – mówi Orłowski i dodaje, że "jeśli Grecja nie chce zaakceptować minimum warunków, to prawdopodobnie dojdzie do jej bankructwa”.

Co może oznaczać to dla tego kraju? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadził: Dariusz Rosiak

Gość: prof. Witold Orłowski (ekonomista)

Data emisji: 09.06.2015

Godzina emisji: 18.15

iz/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Grecja: kłopoty w negocjacjach z wierzycielami. Będą wcześniejsze wybory?

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2015 22:40
Grecja gra na czas w sprawie długu wobec Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Mimo, że formalnie to w piątek przypada ostateczny termin spłaty należności, Grecy uzyskali możliwość zrobienia tego pod koniec czerwca. Wtedy jednak będą musieli uregulować dług w całości, a nie w kilku transzach.
rozwiń zwiń