X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Afrykańscy władcy zignorują głos Baracka Obamy?

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2015 19:39
Choć Barack Obama próbował w Kenii i Etiopii zwracać uwagę władz na takie kwestie, jak prawa kobiet i gejów, afrykańscy przywódcy wyraźnie dali mu odczuć, że nie interesują ich te tematy.
Audio
  • Jakie znaczenie miała wizyta Baracka Obamy w Afryce? (Więcej świata/Jedynka)
Spotkanie prezydenta Baracka Obamy podczas spotkania z prezydentem Kenii Uhuru Kenyattą
Spotkanie prezydenta Baracka Obamy podczas spotkania z prezydentem Kenii Uhuru Kenyattą Foto: PAP/EPA/DANIEL IRUNGU

Przemówienie w Addis Abebie zakończyło pięciodniową wizytę amerykańskiego prezydenta na kontynencie afrykańskim. Obama krytykował antydemokratycznych przywódców i zaznaczał, że nikt nie może być prezydentem dożywotnio.

Afrykanista Błażej Popławski uważa, że jest to znak dla niektórych państw, że jeśli chcą liczyć na pomoc USA, muszą doprowadzić do demokratycznej zmiany władzy.

Ekspert podkreślił, że nie należy oczekiwać po krajach Afryki, że będą rządzić się tymi samymi prawami, co państwa Zachodu. - Instytucje, które powstają na gruzach wspólnot rozdzielonych etnicznie i religijnie muszą odbiegać od tych, które uznajemy za demokratyczne - stwierdził.

Zdaniem Popławskiego, Afryka jest kontynentem, o którym trzeba mówić, w którym trzeba inwestować, ale który wyraźnie pokazuje własną tożsamość, zupełnie inną od naszych oczekiwań.

W "Więcej świata" także Maciej Jastrzębski o zmianie rosyjskiej doktryny morskiej i tym, co ona oznacza. Roman Rewald z Amerykańskiej Izby Handlowej mówił natomiast o tym, co oznacza umowa handlowa między UE i USA (TTIP) np. dla producentów oscypka.

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadził: Dariusz Rosiak

Goście audycji: Błażej Popławski (afrykanista), Maciej Jastrzębski, Roman Rewald (Amerykańska Izba Handlowa)

Data emisji: 28.07.2015

Godzina emisji: 18.13

bk/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Obama: USA chcą pogłębić współpracę z Kenią w zakresie bezpieczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2015 21:54
Prezydent Barack Obama oznajmił w Nairobi, podczas spotkania z prezydentem Kenii Uhuru Kenyattą, że USA gotowe są pogłębić współpracę z Kenią w zakresie bezpieczeństwa, ponieważ Kenijczycy walczą z islamistyczną partyzantką z Somalii Al-Szabab.
rozwiń zwiń