X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Wystąpienie szefa KE o imigrantach rozczarowuje"

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2015 19:40
Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker przedstawił plan walki z kryzysem migracyjnym. Zaproponował, by Unia przyjęła jeszcze 120 tysięcy osób. Jeśli dodać do tego plan Komisji z maja, Wspólnota powinna przyjąć na początek 160 tysięcy uchodźców, z czego Polska ponad 11 tysięcy.
Audio
  • Prof. Roman Kuźniar o napływie imigrantów do Europy (Jedynka/Więcej świata)
Jean-Claude Juncker podczas wystąpienia, w którym przedstawił plan przyjmowania imigrantów
Jean-Claude Juncker podczas wystąpienia, w którym przedstawił plan przyjmowania imigrantówFoto: EPA/PATRICK SEEGER

Wystąpienie Junckera było rozczarowujące - ocenił w Jedynce prof. Roman Kuźniar. Zwrócił uwagę, że przewodniczący KE nie odniósł się do problemu "przemysłu" przerzucania ludzi do Europy, ani do tego, jak wpłynąć na sytuację w krajach, z których pochodzą uchodźcy.

Gość podkreślił rolę Arabii Saudyjskiej, która sama nie przyjmuje uchodźców, ale finansuje ich transfer do Europy. - To sprawia wrażenie ukrytej strategii Saudyjczyków islamizacji Europy - powiedział.

Dodał, że za przyjmowaniem uchodźców kryją się też motywy biznesowe i nie chodzi tylko o pomoc drugiemu człowiekowi. Wyjaśnił, że Niemcy zapraszają imigrantów, bo już szykują dla nich miejsca pracy. Ostrzegł zarazem, że Niemcy fundują sobie coś, z czego nie zdają sobie sprawy.

Polska, w ocenie Kuźniara, prezentuje zachowawcze stanowisko i byłaby w stanie przyjąć więcej imigrantów. Pozostaje jednak pytanie, czy chcieliby oni u nas zostać. - Skoro chcą uciekać tylko do Niemiec, to znaczy, że nie chodzi o ucieczkę od wojny - podsumował.

W dalszej części audycji poruszono temat ekonomicznych skutków napływu imigrantów do UE i podsumowano 25 lat działania Ośrodka Studiów Wschodnich.

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadził: Grzegorz Ślubowski

Goście: prof. Roman Kuźniar (politolog, dyplomata), dr Olaf Osica (dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich)

Data emisji: 09.09.2015

Godzina emisji: 18.15

fc/ag

Komentarze1
aby dodać komentarz
Polkot2015-09-09 20:22 Zgłoś
Jaka ukryta strategia Saudyjczyków? Właśnie ogłosili że jak Europa przyjmie islamskich emigrantów, to Arabia Saudyjska w dowód wdzięczności wybuduje w Europie 200 meczetów... i to nie jest żaden żart :(

Czytaj także

Szef KE zaapelował do państw UE o przyjęcie 160 tysięcy uchodźców

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2015 16:26
Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker zaapelował do państw UE o przyjęcie160 tysięcy uchodźców od Grecji, Włoch i Węgier, by złagodzić kryzys migracyjny w tych krajach. Ostrzegł, że w przyszłości do podobnej sytuacji może dojść na Ukrainie.
rozwiń zwiń