"Lesbos dla imigrantów jest wyspą nadziei"

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2015 19:03
- Dziś Lesbos jest wyspą imigrantów. Każdego dnia przybywa na nią ok. 5 tys. ludzi. Tym, którzy zdołali tu dopłynąć wydaje się, że właściwie już dotarli do Europy - powiedziała w audycji "Więcej świata" Agata Kasprolewicz.
Audio
  • "Lesbos dla imigrantów jest wyspą nadziei" (Więcej świata/Jedynka)
Łódź z imigrantami dobijająca do wyspy Lesbos
Łódź z imigrantami dobijająca do wyspy LesbosFoto: PAP/EPA/YANNIS KOLESIDIS

Zobacz serwis specjalny:
imigranci1200.jpg
Imigranci w Europie

Kryzys związany z napływem uchodźców to główny temat szczytu Unii Europejskiej, który rozpoczął się w czwartek w Brukseli. Przywódcy państw unijnych mają rozmawiać o wzmocnieniu ochrony granic, współpracy z Turcją i możliwości rozwiązania konfliktu w Syrii.

Kryzysem imigracyjnym od kilku tygodni zajmuje się dziennikarka Polskiego Radia Agata Kasprolewicz, która za imigrantami przemierzyła Europę od greckich wysp po Niemcy. W radiowej Jedynce podzieliła się swoimi spostrzeżeniami.

W audycji można też wysłuchać opowieści imigrantów, którzy dotarli do Lesbos, zapoznać się z historiami Afgańczyków, którzy mieszkają w jednym z belgradzkich parków oraz dowiedzieć się jakie są marzenia Syryjczyków, którym udało się po długiej podróży dostać do Berlina.

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzi: Krzysztof Renik

Goście: Agata Kasprolewicz (Polskie Radio)

Data emisji: 15.10.2015 

Godzina emisji: 18.15

kk/ag

Czytaj także

Imigranci w Europie. Pierwsi Syryjczycy z Grecji trafią do Luksemburga

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2015 13:43
W ramach unijnego planu przyjmowania uchodźców do państw członkowskich pierwsi Syryjczycy z Grecji trafią w przyszłym tygodniu do Luksemburga. Ich liczba nie została na razie określona.
rozwiń zwiń