X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

NATO wzmocni wschodnią flankę. "Sygnał dla Rosji"

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2016 20:35
Decyzję o wzmocnieniu wschodniej flanki podjęli ministrowie obrony krajów Sojuszu Północnoatlantyckiego. Co to oznacza dla Polski? O tym w audycji "Więcej świata".
Audio
  • Więcej NATO na wschodniej flance (Więcej świata/Jedynka)
Ćwiczenia wojsk NATO
Ćwiczenia wojsk NATOFoto: Allied Joint Force Command Brunssum/flickr/CC

Szczegółowe ustalenia mają być podjęte najpierw w czerwcu na spotkaniu ministrów obrony, a ostatecznie na lipcowym szczycie Paktu w Warszawie. Sekretarz generalny Sojuszu Jens Stoltenberg poinformował jednak, że wzmocnienie wschodniej flanki NATO to odpowiedź Sojuszu na zmienione warunki bezpieczeństwa w obliczu "bardziej asertywnej" polityki Rosji.

Janusz Onyszkiewicz ze Stowarzyszenia Euro-Atlantyckiego mówił w radiowej Jedynce, że Sojusz musi dać "jasny sygnał Rosji i wszystkim innym, którym mogłaby się marzyć jakaś awantura, że NATO traktuje swoje zobowiązania bardzo serio". - Cały czas istnieje obawa, że Rosja może przetestować spójność Sojuszu i solidność NATO-wskich gwarancji na krajach bałtyckich - zaznaczył.

Były szef MON odniósł się także do deklaracji USA. W ubiegłym tygodniu Stany Zjednoczone ogłosiły, że w 2017 roku na obecność wojskową w Europie przeznaczą 3,4 mld dolarów, czyli cztery razy więcej niż do tej pory. Jak - zdaniem gościa Jedynki - decyzja Amerykanów wpłynie na sytuację w naszym regionie? Można się tego dowiedzieć, słuchając dołączonego nagrania.

W audycji również: relacja Wojciecha Cegielskiego ze spotkania ministrów obrony krajów Sojuszu w Brukseli oraz rozmowa z dziennikarzem Polskiego Radia Dariuszem Rosiakiem o burzliwym czasie, jaki czeka niestabilną Afrykę Centralną.

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzi: Paweł Lekki

Goście: Janusz Onyszkiewicz (były szef MON), Dariusz Rosiak (dziennikarz Polskiego Radia)

Data emisji: 11.02.2016

Godzina emisji: 18.14

aj/mk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Więcej NATO na wschodniej flance. Zapadły pierwsze decyzje

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2016 21:51
NATO podjęło decyzję o trwałej obecności na wschodniej flance i rozstrzygnęło, że jest to jedno z najistotniejszych działań na najbliższe lata - poinformował szef MON Antoni Macierewicz.
rozwiń zwiń