X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Szwecja przystąpi do NATO? Debata trwa

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2016 21:15
W społeczeństwie szwedzkim od dawna toczy się dyskusja o tym, czy dołączyć do Sojuszu Północnoatlantyckiego - mówił w Jedynce ekspert Marcin Fronia.
Audio
  • Historyczne spotkanie papieża z patriarchą Moskwy, spotkanie kanclerz Niemiec i polskiej premier, polityka bezpieczeństwa Szwecji (Jedynka/Więcej świata)
Posiedzenie szefów MSZ państw NATO w Brukseli. Zdjęcie ilustracyjne
Posiedzenie szefów MSZ państw NATO w Brukseli. Zdjęcie ilustracyjneFoto: nato.int/Flickr

Szwecja zmienia politykę obronną wobec ewentualnego zagrożenia płynącego z Rosji. I tak na przykład wyspa Gotlandia ponownie może stać się bazą wojskową. Skandynawia postrzegała sama siebie jako bardzo neutralny region - uznawała, że nie musi należeć do Sojuszu Północnoatlantyckiego. Czy to się może zmienić?

- Badania dotyczące wstąpienia do NATO do tej pory wskazywały na poparcie niższe niż 50 procent - mówił Marcin Fronia, dyrektor ośrodka analitycznego Norden Centrum. Podkreślił, że w Szwecji taka decyzja nie może zapaść bez poparcia tamtejszego społeczeństwa.

- W czasie zimnej wojny na Gotlandii stacjonowało kilkanaście tysięcy wojsk szwedzkich. Była to istotna baza wojskowa. Została potem zdemilitaryzowana - opowiadał gość Jedynki. Zaznaczył, że obecnie obecnie chodzi o ok. 300 żołnierzach, więc trudno mówić o powrocie do zimnej wojny.

Więcej na ten w dołączonym nagraniu audycji. W programie była mowa również o wizycie premier Beaty Szydło w Berlinie i o spotkaniu papieża z patriarchą Moskwy.

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadził: Michał Żakowski

Goście: Ewa Czaczkowska (publicystka), Wojciech Szymański (korespondent Polskiego Radia w Berlinie), Marcin Fronia (dyrektor ośrodka analitycznego Norden Centrum)

Data emisji: 12.02.2016

Godzina emisji: 18.14

agkm/mk

Zobacz więcej na temat: NATO Szwecja wojsko
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Warszawa i Berlin będą zabiegać, by Londyn pozostał w UE

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2016 22:00
Migracje i kwestia brytyjska w Unii Europejskiej - to najważniejsze tematy rozmów Beaty Szydło z kanclerz Angelą Merkel w Berlinie.
rozwiń zwiń