Grecja pogrąża się w kryzysie. "Ateny są w klinczu"

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2016 19:30
Sytuacja w Grecji staje się coraz bardziej dramatyczna z powodu zrujnowanej gospodarki i tysięcy uchodźców, którzy utknęli w tym kraju.
Audio
  • Grecja pogrąża się w kryzysie (Więcej świata/Jedynka)
Aleksis Cipras wyprowadzi Grecję z kryzysu?
Aleksis Cipras wyprowadzi Grecję z kryzysu?Foto: PAP/EPA/ALEXANDROS VLACHOS

Były ambasador RP w Grecji Grzegorz Dziemidowicz mówił w audycji "Więcej świata”, że greckie władze muszą zmagać się z kilkoma problemami na raz. - Grecja w tej chwili jest w klinczu. Z jednej strony jest kryzys migracyjny, z drugiej kryzysy gospodarczy - zaznaczył. Ekspert uważa, że grecki premier ma przed sobą bardzo trudne zadanie - wyprowadzenia kraju na prostą. - Aleksis Cipras ma posadę, której nikt mu nie zazdrości - podkreślił.

Gość radiowej Jedynki zaznaczył, że bardzo ważny dla Aten będzie przyszły tydzień. - Grecy z niepokojem czekają na poniedziałek, kiedy to szczyt unijny ma się zająć zarówno kwestią uchodźców, jak też kwestią dalszej pomocy dla Grecji. Gospodarka grecka rozpaczliwie potrzebuje gotówki. Banki mają kłopoty z płynnością finansową - mówił.

Czy - zdaniem Grzegorza Dziemidowicza - Hellada wyjdzie z kryzysu? Można się tego dowiedzieć, słuchając całej audycji.

W "Więcej świata" także relacja korespondenta Polskiego Radia w Moskwie Macieja Jastrzębskiego na temat procesu Nadii Sawczenko. Rosyjski prokurator zażądał dla ukraińskiej lotniczki kary 23 lat pozbawienia wolności. W audycji również rozmowa z dziennikarzem Polskiego Radia Krzysztofem Renikem o rosnącym nacjonalizmie wśród młodych mieszkańców Indii.

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzi: Michał Żakowski

Gość: Grzegorz Dziemidowicz (były ambasador RP w Grecji), Krzysztof Renik (dziennikarz Polskiego Radia) 

Data emisji: 3.03.2016

Godzina emisji: 18.10

aj/ag

Czytaj także

Tysiące uchodźców i imigrantów czekają na granicy Macedonii

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2016 11:00
Łącznie 510 migrantów z Syrii i Iraku przepuściła na granicy macedońska policja w środę i w nocy na czwartek - informują media w Grecji. Po greckiej stronie przejścia granicznego w Idomeni koczuje tymczasem ponad 11 tys. osób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Donald Tusk do imigrantów zarobkowych: nie przyjeżdżajcie do Europy

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2016 18:08
Grecja i inne kraje europejskie będą uniemożliwiać migrantom ekonomicznym przejazd tranzytem - ostrzegł szef rady Europejskiej.
rozwiń zwiń