X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Potrzebujemy wspólnej europejskiej strategii"

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2016 19:07
- Celem terrorystów było zdestabilizowanie sytuacji w Europie. Mam jednak głęboką nadzieję, że to się nie uda, i że europejską odpowiedzią będzie więcej solidarności i więcej jedności - mówi w audycji "Więcej świata" ekspert ds. europejskich Sergey Lagodinsky.
Audio
  • "Potrzebujemy wspólnej europejskiej strategii" (Więcej świata/Jedynka)
Place de la Bourse w Brukseli, gdzie mieszkańcy miasta składają hołd ofiarom wtorkowych zamachów
Place de la Bourse w Brukseli, gdzie mieszkańcy miasta składają hołd ofiarom wtorkowych zamachówFoto: PAP/EPA/JULIEN WARNAND

Zdaniem gościa Jedynki, europejskie społeczeństwa powinny wymusić na swoich rządach, aby lepiej ze sobą współpracowały, zamiast skupiać się na odgradzaniu się od siebie. - Potrzebujemy wspólnej europejskiej strategii - mówi Sergey Lagodinsky i ocenia, że ataki terrorystyczne zjednoczą Europę.


Serwis specjalny
bruksela 1200
Zamachy w Brukseli

- Ważne jest jednak, wokół czego ją zjednoczą. Jeśli wokół systemowych rozwiązań i otwartego podejścia do rozwiązywania problemów to dobrze, ale jeśli ta solidarność będzie solidarnym wyrażaniem sprzeciwu wobec uchodźców, wobec całego islamu, a nie tylko wobec radykałów i terrorystów, będzie to na dłuższą metę bardzo niebezpieczne - zaznacza rozmówca Michała Strzałkowskiego.

Według eksperta, Europa musi znaleźć pomysł na pozytywne zjednoczenie się przeciw zagrożeniom terrorystycznym. - Europejczycy zdają sobie sprawę, że Unia Europejska to wyjątkowe zjawisko. W dzisiejszym niespokojnym świecie, pełnym konfliktów i politycznej niestabilności, zbudowaliśmy sobie pewien azyl. Unia wyrosła na fundamencie wolności i swobód obywatelskich. Nie zbudowano jej na nienawiści, czy izolowaniu się - mówi Sergey Lagodinsky i podkreśla, że Europa potrzebuje teraz "mądrych przywódców".

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której o sytuacji i nastrojach w Brukseli opowiedziała korespondentka Polskiego Radia Magdalena Skajewska, a Marta Titaniec z Caritas Polska zdradziła, jak Polacy pomagają poza granicami swego kraju.

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadził: Grzegorz Ślubowski

Goście: Sergey Lagodinsky (niemiecki publicysta, ekspert w kwestiach europejskich) - rozmawiał Michał Strzałkowski, Marta Titaniec (Caritas Polska), Magdalena Skajewska (korespondentka Polskiego Radia w Brukseli)

Data emisji: 25.03.2016

Godzina emisji: 18.12

kh/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Policyjna obława w Brukseli. Aresztowano sześć osób

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2016 09:36
Dwa dni po krwawych zamachach w Brukseli w których zginęło 31 osób a prawie 300 zostało rannych, belgijska policja przeprowadziła w stolicy kolejne operacje antyterrorystyczne.
rozwiń zwiń