X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Politolog z USA o odstraszaniu Rosji przez NATO

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2016 19:50
- Doszło do połączenia i odnowy wielu konfliktów międzypaństwowych, obserwujemy także wzrost ideologii ekstermistycznej - mówił Ian Brzezinski, politolog, ekspert ds. wojskowych Atlantic Council i były podsekretarz stanu w Pentagonie.
Audio
  • Eksperci o efektach szczytu NATO w Warszawie oraz o strzelaninie w Dallas (Jedynka/Więcej świata)
Ian Brzezinski
Ian BrzezinskiFoto: PAP/Jakub Kamiński

Dziennikarz Polskiego Radia Adrian Bąk rozmawiał z amerykańskim ekspertem przy okazji ostatniego szczytu Sojuszu Północnoatlantyckiego, który odbył się w Warszawie. Najistotniejszą decyzją podjętą przez państwa członkowskie jest wzmocnienie wschodniej flanki - To był najważniejszy szczyt od czasów zimnej wojny - przekonywał Brzezinski.

Amerykański ekspert wyliczył też najważniejsze wyzwania, jakie stoją przed państwami Sojuszu i odpowiedział na pytanie, czy postanowienie o wzmocnieniu wschodniej granicy Unii Europejskiej jest wystarczające, by odstraszyć Rosję. Odniósł się również do kwestii obecności NATO w rejonie Morza Czarnego.

W audycji - w rozmowie z Adamem Eberhardtem z Ośrodka Studiów Wschodnich - poruszyliśmy też temat rosyjskich wypowiedzi dotyczących warszawskiego szczytu Sojuszu Północnoatlantyckiego.

W materiale Magdaleny Skajewskiej przyjrzeliśmy się natomiast kulisom strzelaniny w Dallas, podczas której snajperzy zastrzelili policjantów, a w efekcie prezydent Barack Obama skrócił swoją europejską wizytę.

***

Tytuł audycji: "Więcej świata"

Prowadzi: Grzegorz Ślubowski

Przygotowali: Adrian Bąk, Magdalena Skajewska

Goście: Ian Brzezinski (politolog, ekspert ds. wojskowych Atlantic Council i były podsekretarz stanu w Pentagonie), Adam Eberhardt (dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich)

Data emisji: 11.07.2016

Godzina emisji: 18.12

mg/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Po aneksji Krymu Rosja oczekiwała, że dojdzie do podziałów w NATO?

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2016 09:10
- Wydaje mi się, że po nielegalnej aneksji Krymu i agresji na Ukrainie Moskwa oczekiwała, że my na Zachodzie nie będziemy w stanie pokazać jedności, że będzie wiele rozbieżności między Europejczykami jak i w relacjach transatlantyckich – mówi Karen Donfried, szefowa The German Marshall Fund of the United States.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczyt NATO w Warszawie. Ekspert: Sojusz zmienia sposób działania

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2016 13:06
Przywódcy państw NATO podjęli w piątek decyzję o wzmocnieniu wschodniej flanki Sojuszu poprzez rozmieszczenie czterech batalionów liczących po około tysiąc żołnierzy w Polsce i krajach bałtyckich.
rozwiń zwiń