X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"To jest decyzja bezprecedensowa we współczesnej historii Japonii"

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2016 19:16
Cesarz Japonii, 82-letni Akihito, wyraził chęć abdykacji i odejścia na emeryturę w najbliższych latach. - Ja nawet nie wiem, co powiedzieć - przyznał Rafał Tomański z "Rzeczpospolitej".
Audio
  • Cesarz Japonii Akihito rozważa abdykację (Więcej świata/Jedynka)
Cesarz Akihito
Cesarz AkihitoFoto: PAP/EPA/FRANCK ROBICHON

Informację tę przekazała w środę japońska telewizja NHK. Byłby to krok bezprecedensowy od dwustu lat. NHK nie podała powodów, którymi kieruje się cesarz Akihito. W ostatnich latach przeszedł on operację serca i antyrakową terapię prostaty. Miałby zrezygnować na rzecz swojego syna, 56-letniego księcia Naruhito.

- Nigdy wcześniej nie zdarzyła się taka sytuacja - powiedział w audycji "Więcej świata" Rafał Tomański z działu zagranicznego "Rzeczpospolitej". - W niedzielę obecny japoński rząd premiera Shinzō Abe zdobył 2/3 głosów w Senacie. Ma już 2/3 głosów w Sejmie. Jest w stanie rozpisać referendum odnośnie zmiany konstytucji - zauważył.

- Zmiana konstytucji, w przypadku japońskim, oznacza wejście na drogę, która kasuje zapisy pacyfistyczne, które były do tej pory. Teoretycznie Japonia może pójść na wojnę. Jeśli Chiny - jak twierdzi CNN - dążą do wojny, mamy do czynienia w Azji z istotną zmianą - wskazał gość radiowej Jedynki.

W ramach rozpatrywania pozwu złożonego przez Filipiny Stały Trybunał Arbitrażowy w Hadze uznał za bezzasadne roszczenia Chin do traktowania znacznej części Morza Południowochińskiego jako ich własnej strefy ekonomicznej. O tej sprawie również porozmawialiśmy z Rafałem Tomańskim.

W "Więcej świata" dziennikarz polsko-brytyjski John Beauchamp opowiedział o rezygnacji brytyjskiego premiera Davida Camerona i nowej szefowej rządu Wielkiej Brytanii - Theresie May. Dlaczego May jest porównywana do Margaret Thatcher i Angeli Merkel? O tym w materiale Adriana Bąka.

W audycji można także wysłuchać relacji Włodzimierza Reznerta z Tour de Pologne.

***

Tytuł audycji: "Więcej świata"

Prowadzi: Michał Żakowski

Data emisji: 13.07.2016

Godzina emisji: 18.09

kk/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Japonia w szoku. Cesarz Akihito rozważa abdykację

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2016 17:20
82-letni monarcha, wyraził chęć odejścia na emeryturę w najbliższych latach - poinformowała japońska telewizja NHK. Byłby to krok bezprecedensowy od 200 lat. NHK nie podała powodów, którymi kieruje się władca.
rozwiń zwiń