X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Europejska tożsamość zastąpi tożsamości narodowe?

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2016 19:18
"Nie jest nowoczesne być Polakiem, Czechem, Węgrem. W zamian za przestarzałe tożsamości pojawia się nowa, europejska tożsamość" - powiedział podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy premier Węgier Viktor Orban.
Audio
  • Czy istnieje europejska tożsamość? (Więcej świata/Jedynka)
Europejska tożsamość zastąpi tożsamości narodowe?
Foto: Pixabay.com

- Tzw. elity europejskie, politycy pełniący funkcje w Brukseli, od pewnego czasu postrzegają takie kwestie, jak tradycja i kultura poszczególnych krajów jako przeciwne integracji europejskiej, przeciwne jednoczeniu. Dlaczego? Bo te tradycje, zwyczaje, kultury są różne. Mamy 28 krajów i jest 28 różnych rodzajów tradycji, kultury czy zwyczajów - wskazał gość audycji "Więcej świata" Piotr Wawrzyk z Instytutu Europeistyki UW.

- A skoro jest to przeciwne integracji europejskiej, czyli temu, co ma jednoczyć, bo to dzieli, no to trzeba zaproponować coś wspólnego. A tego wspólnego - na razie - poza pojęciami typu gender, multikulti, raczej nikt nie potrafił zaproponować - zauważył gość Jedynki. Według Wawrzyka, Unia Europejska, Europa, powinna wrócić do swoich korzeni. Więcej w audycji.

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg poinformował podczas wizyty w Tbilisi, że Gruzja ma wszystkie narzędzia, aby przygotować się do członkostwa w NATO. - Gruzińska droga wiodąca w stronę NATO to droga niełatwa i bardzo wyboista. Nie będzie to też droga krótka - ocenił przewodniczący Rady Wykonawczej Stowarzyszenia Euro-Atlantyckiego Janusz Onyszkiewicz. Skoro jest tak trudno, to jaki jest sens prowadzenia rozmów NATO-Gruzja? Wysłuchaj całej rozmowy.

Grupa Wyszehradzka (V4) chce dać przykład Unii Europejskiej i przedstawić recepty na bolączki zjednoczonej Europy. Takie przesłanie popłynęło po niedawnym spotkaniu premierów Polski, Czech, Słowacji i Węgier w Krynicy. Za nieco ponad tydzień, na specjalnym szczycie w Bratysławie spotkają się liderzy wszystkich państw członkowskich Wspólnoty, by rozmawiać o sytuacji po brytyjskim referendum. Co łączy a co dzieli państwa V4? O tym w materiale Michała Strzałkowskiego.

***

Tytuł audycji: "Więcej świata"

Prowadzi: Krzysztof Renik

Goście: Janusz Onyszkiewicz (przewodniczący Rady Wykonawczej Stowarzyszenia Euro-Atlantyckiego), Piotr Wawrzyk (Instytut Europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego)

Data emisji: 8.09.2016

Godzina emisji: 18.13

kk/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezes PiS: trzeba stworzyć drugą falę kapitalizmu w Polsce, w UE potrzebne są zmiany kulturowe. Viktor Orban: w Brexicie upatruję szansę

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2016 22:40
Jarosław Kaczyński spotkał się z premierem Węgier Viktorem Orbanem w Krynicy podczas XXVI Forum Ekonomicznego. Premier Węgier mówił, że w Brexicie widzi ogromną szansę. - Musimy powiedzieć: wartości narodowe, religijne, tożsamość jest ważna - powiedział. Szef PiS mówił, że w UE potrzebne są zmiany kulturowe, nie należy czekać na najsilniejszych.
rozwiń zwiń