Problemy zdrowotne Hillary Clinton. Czy ona coś ukrywa?

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2016 19:55
Tłumaczenie obozu Hillary Clinton, że miała zapalenie płuc, nie zabrzmiało wiarygodnie - powiedział prof. Bohdan Szklarski z Ośrodka Studiów Amerykańskich UW, komentując jej problemy zdrowotne podczas uroczystości rocznicowych 11 września. - Hillary Clinton ma zły czas - ocenił.
Audio
  • Co ukrywa Hillary Clinton? (Jedynka/Więcej świata)
Hillary Clinton
Hillary ClintonFoto: flickr/neverbutterfly/CC BY 2.0

Hillary Clinton wznowi kampanię przed wyborami prezydenckimi w najbliższy czwartek, po czterodniowej przerwie spowodowanej zapaleniem płuc - oświadczył we wtorek jej rzecznik Nick Merrill. Kandydatka Partii Demokratycznej do prezydentury od niedzieli odpoczywa w swojej posiadłości w Chappaqua, niedaleko Nowego Jorku, po zasłabnięciu podczas uroczystości rocznicowej poświęconej pamięci ofiar zamachów terrorystycznych z 11 września 2001 r.

Prof. Bohdan Szklarski zwrócił uwagę, że kilka dni po tym incydencie Bill Clinton w wywiadzie dla telewizji pytany o omdlenia żony, przyznał, że wielokrotnie jej się to zdarzało. Po chwili się poprawił, że tylko raz. - Poszło w świat, że "kręcą", że coś z tym zdrowiem jest - dodał gość Jedynki. 

Profesor podkreślił, że esencją amerykańskiej kampanii nie są merytoryczne zagadnienia, a raczej charakter, gotowość i możliwość do bycia prezydentem i zawiera się w tym kwestia zdrowia. Dodał, że Amerykanie kochają teorie spiskowe, a teraz otworzyła się możliwość do ich tworzenia. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy o problemach z wiarygodnością Hillary Clinton. W audycji poruszono też temat rezolucji Parlamentu Europejskiego ws. Polski, a także relacji polsko-ukraińskich. 

***

Tytuł audycji: "Więcej świata"

Prowadzi: Grzegorz Ślubowski

Goście: prof. Bohdan Szklarski (OSA UW), Michał Dworczyk (PiS), Beata Płomecka (korespondentka Polskiego Radia)

Data emisji: 14.09.2016

Godzina emisji: 18.15

fc/tj

Czytaj także

Hillary Clinton udowadnia, że jest zdrowa. Otworzyła... słoik ogórków

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2016 08:11
Hillary Clinton zaprzeczyła, że jest chora i oskarżyła sztab Donalda Trumpa o rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji na temat jej zdrowia. W programie satyrycznym w telewizji ABC kandydatka demokratów dowodziła, że jest zdrowa.
rozwiń zwiń