X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prof. Danuta Hübner: w Unii Europejskiej brakuje zaufania i solidarności

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2016 19:10
- Jednym z najbardziej krytycznych zachowań, które nie sprawdziły się w ostatnich latach działalności Unii była reaktywność, a nie proaktywność. Chodzi o brak umiejętności wyprzedzania wydarzeń - powiedziała na antenie Jedynki europosłanka prof. Danuta Hübner
Audio
  • Prof. Danuta Hübner o szczycie UE w Bratysławie (Więcej świata/Jedynka)
27 szefów państw i rządów Unii Europejskiej
27 szefów państw i rządów Unii EuropejskiejFoto: PAP/EPA/FILIP SINGER

27 szefów państw i rządów UE spotyka się w na nieformalnym szczycie w Bratysławie, by pierwszy raz od decyzji Brytyjczyków o Brexicie zastanowić się nad przyszłością Wspólnoty i sposobach jej reformowania. Europosłanka prof. Danuta Hübner odniosła się do najważniejszych czynników, które obecnie w Unii zawodzą.

- Miękka koordynacja między rządami nie przyniosła rezultatów i nie działa ani jako mechanizm radzenia sobie z kryzysem, ani jako mechanizm budowania strategii Unii Europejskiej. Oznacza to, że jednak ta stara metoda, czyli zobowiązanie Komisji Europejskiej, była zawsze tym czynnikiem, który przyspieszał reakcje i wyprzedzał niedobre wydarzenia. Problemy wiążą się z tym, że w Unii cierpimy na brak tego, co jest podstawą integracji. Chodzi o brak jedności i spójności politycznej, która zawsze opierała się na zaufaniu i solidarności. Tych dwóch rzeczy nie ma – stwierdziła europosłanka.

Prof. Hübner zapytana o punkty wspólne dla Unii, od których można zacząć przełamywanie różnic, stwierdziła, że "to co nas wszystkich łączy to potrzeba zapewnienia ludziom poczucia bezpieczeństwa". - Przez ostatnie lata weszliśmy w jego szerokie pojmowanie, szczególnie w kontekście Ukrainy oraz naszych granic. Myślę, że na szczycie w Bratysławie zostanie uruchomiona Europejska Straż Graniczna i Europejska Straż Przybrzeżna, która jeżeli zacznie działać, poprawi poczucie naszego bezpieczeństwa - powiedziała eurposłanka.

W audycji poruszono też temat wyborów do Dumy Państwowej w Rosji oraz kampanię w Kaliningradzie w związku z małym ruchem wizowym.

***

Tytuł audycji: "Więcej świata"

Prowadzi: Jarosław Kociszewski

Goście: Danuta Hübner (była minister ds. europejskich oraz szefowa Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej, ekonomistka, posłanka do Parlamentu Europejskiego)  Maciej Jastrzębski (korepondent Polskiego Radia), Piotr Pogorzelski (były korespondent Polskiego Radia w Kijowie)

Data emisji: 16.09.2016

Godzina emisji: 18.13

koz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bratysława: Grupa Wyszehradzka chce wzmocnienia parlamentów narodowych

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2016 14:51
Jest wspólne stanowisko premierów państw Grupy Wyszehradzkiej na szczyt w Bratysławie. Rozmowy unijnych przywódców w słowackiej stolicy rozpoczęły się przed południem. Polska, Węgry, Czechy i Słowacja zwracają uwagę między innymi na potrzebę wzmocnienia roli parlamentów narodowych w unijnym procesie decyzyjnym. 
rozwiń zwiń