X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Mapa cyfryzacji radia w Europie jest bardzo zróżnicowana"

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2016 19:11
Warto zastanowić się nad wspólnym podejściem do cyfryzacji i nad tym, jakie może ono przynieść korzyści - takie opinie słychać było podczas Europejskiego Forum Radiowego na temat cyfryzacji - relacjonowała dziennikarka Polskiego Radia Magdalena Skajewska.
Audio
  • Europejskie Forum Radiowe w Krakowie, kampania wyborcza w Gruzji i miesiąc dobrowolnego oddawania broni na Ukrainie (Jedynka/Więcej świata)
Europejskie Forum Radiowe w Krakowie
Europejskie Forum Radiowe w KrakowieFoto: PAP/Jacek Bednarczyk

Warto, by powstała wspólna europejska strategia rozwoju radia cyfrowego - takie głosy można było usłyszeć podczas Europejskiego Forum Radiowego na temat cyfryzacji radia. W Krakowie spotkali się przedstawiciele kilkudziesięciu stacji radiowych z całej Europy.

Magdalena Skajewska, która przysłuchiwała się debatom wyjaśniała w Jedynce, że strategii nie ma – m.in. dlatego, że problemy w tym zakresie pojawiają się często na poziomie krajowym – rozgłośnie publiczne, prywatne, regulatorzy nie mogą się porozumieć . Jak tłumaczyła - na przykład w Niemczech, musieli się zgodzić w tej sprawie regulatorzy wszystkich krajów związkowych, zanim udało się zbudować sieć krajową i siatki regionalne radia cyfrowego. Podobne trudności mają inne kraje europejskiej o czym na forum mówiła m.in. dyrektor Radia BBC Helen Boaden. Jej zdaniem wypracowanie ogólnej europejskiej strategii jest konieczne, ale będzie trudne.

Jak odnotowała Magdalena Skajewska, dyrektor generalny Deutschlandradio - Willi Steul – uważa z kolei, że każde państwo powinno podejmować decyzje w tej sprawie, ale im więcej państw zdecyduje się przejść na system DAB+ tym więcej innych do nich dołączy.

Dziennikarka zauważyła, że zadano również pytanie, czy powinno powstać wspólne europejskie prawo dotyczące rozwoju radia?

Jak zaznaczyła Magdalena Skajewska, dyrektor Euranetu, sieci skupiającej europejskie stacje radiowe, Erlends Calabuig zwracał uwagę na to, że prace nad tego typu rozwiązaniami powinny uwzględniać uwarunkowania poszczególnych krajów, również finansowe.

Dziennikarka opowiadała również o tym, że poziom cyfryzacji radia w Europie jest różny, w zależności od kraju. Więcej na ten temat jak wygląda sytuacja w poszczególnych krajach - w nagraniu audycji.

W audycji była mowa również o kampanii wyborczej w Gruzji (wybory parlamentarne będą już w sobotę) i o problemie dostępu do broni w Ukrainie, która toczy wojnę z Rosją Na Ukrainie trwa teraz miesiąc dobrowolnego oddawania broni. Akcja trwa do 31 października.

Tytuł audycji: "Więcej świata"

Prowadzi: Paweł Lekki

Materiał: Maciej Jastrzębski o wyborach parlamentarnych w Gruzji

Goście: Magdalena Skajewska (Polskie Radio), Andrzej Talaga z fundacji ”Warsaw Enterprise Institute”

Data emisji: 06.10

Godzina emisji: 18.12

agkm/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Europejskie Forum Radiowe w Krakowie. "Temat cyfryzacji jest kluczowy i ważny"

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2016 17:00
Co dalej z cyfryzacją radia w Polsce i Europie? Na to pytanie starali się odpowiedzieć uczestnicy Europejskiego Forum Radiowego w Krakowie, którego organizatorem było Polskie Radio.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Erlends Calabuig: proces cyfryzacji radia to wyzwanie

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2016 13:17
- Rozwój nowych technologii obserwujemy od lat. Radio musi się do nich dostosować, nie może ich ignorować - mówi w radiowej Jedynce dyrektor generalny sieci Euranet Plus.
rozwiń zwiń