X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Komitet noblowski się pośpieszył"

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2016 19:30
- Komitet Noblowski się pośpieszył - powiedział Bartłomiej Rabij z Radia Brazylia o przyznaniu pokojowego Nobla dla prezydenta Kolumbii Juana Manuela Santosa.
Audio
  • Bartłomiej Rabij z Radia Brazylia przyznaje, że możliwe, że pokojowa Nagroda została przyznana zbyt pochopnie (Więcej świata/Jedynka)
Prezydent Kolumbii Juan Manuel Santos
Prezydent Kolumbii Juan Manuel SantosFoto: PAP/EPA/PRESIDENCY OF COLOMBIA/HANDOUT

Jak argumentował Norweski Komitet Noblowski, nagroda kolumbijskiemu prezydentowi została przyznana za zdecydowane wysiłki na rzecz zakończenia trwającej od ponad 50 lat wojny domowej w swym kraju. Werdykt komitetu spotkał się z dużym zaskoczeniem, gdyż wielu obserwatorów w ostatnich dniach w gronie faworytów do pokojowego Nobla nie wymieniało już twórców kolumbijskiego układu pokojowego. Powodem był niedzielny plebiscyt, w którym Kolumbijczycy niewielką liczbą głosów odrzucili umowę z lewicowymi rebeliantami z Rewolucyjnych Sił Zbrojnych Kolumbii (FARC).

Jak tłumaczył w radiowej Jedynce Bartłomiej Rabij z Radia Brazylia, Kolumbijczycy odrzucili porozumienie rządu i FARC, ponieważ nie mogli się pogodzić z ilością ustępstw wobec bojówkarzy. - Ten pakiet, który wynegocjowano był po prostu za szeroki. 88 procent Kolumbijczyków dwa tygodnie przed tym plebiscytem mówiło o tym, że "nie życzymy sobie ludzi FARC-u w polityce, 75 procent Kolumbijczyków mówiło o tym, że ci ludzie powinni iść do więzienia. Tymczasem porozumienie przewidywało, że (do więzienia trafiliby - przyp. red) tylko ci, co do których były by niezbite dowody - wyjaśniał Rabij.

Ponadto podczas audycji poruszono również o Brexicie i negocjacjach w tej sprawie.

***

Tytuł audycji: "Więcej świata"

Prowadzi: Jarosław Kociszewski 

Gość: Bartłomiej Rabij (Radio Brazylia)

Data emisji: 07.10.2016

Godzina emisji: 18.12

ad/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pokojowy Nobel dla prezydenta Kolumbii Juana Manuela Santosa

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2016 13:29
- Problemy społeczne w Kolumbii nie zniknęły. Być może Nagroda Nobla przyczyni się do trwałości dalszego pokoju w tym kraju- mówi w audycji "W samo południe" ekspert ds. międzynarodowych, Jarosław Guzy.
rozwiń zwiń