Czy druga debata w USA uratowała kampanię Donalda Trumpa?

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2016 19:12
- Ta debata była żenująca, nihilistyczna i brudna. Co więcej nie chodzi tu tylko o Donalda Trumpa. Hillary Clinton też nie jest bez winny, bo zniżyła się do jego poziomu i sięgnęła po te same metody walki – mówił na antenie Jedynki Michał Żakowski, dziennikarz Polskiego Radia.
Audio
  • Michał Żakowski: Donald Trump uratował swoją kampanię wyborczą (Więcej świata/Jedynka)
Donald Trump i Hillary Clinton podczas debaty
Donald Trump i Hillary Clinton podczas debatyFoto: PAP/EPA/ANDREW GOMBERT

W St. Louis w stanie Missouri zakończyła się w niedzielę wieczorem czasu lokalnego druga debata telewizyjna kandydatów na prezydenta USA - reprezentującej Demokratów Hillary Clinton i Republikanina Donalda Trumpa. Michał Żakowski odniósł się do najciekawszych słów, które padły podczas konfrontacji polityków.

- To, co zostało uznane za numer jeden tej debaty to reakcja Trumpa na słowa Clinton "nie chciałabym, żeby ktoś taki jak Donald Trump odpowiadał za wymiar sprawiedliwości". Jego odpowiedź "bo poszłabyś siedzieć" była niesamowicie mocna. Są to zresztą słowa, które nawiązują do elektoratu Trumpa. Chodzi o sytuację na jednej z konwencji, w czasie której jego zwolennicy krzyczeli "zamknąć ją", mając na myśli Hillary Clinton. Trump nawiązując do tych słow pokazał jaki jest naprawdę. 

Zapytany o to, czy debata pomogła Trumpowi na ostatniej prostej, dziennikarz stwierdził, że "Trump tą debatą uratował swoją kampanię". - Jest ponownie w grze i te wyniki mogą być teraz nieprzewidywalne – dodał Żakowski.

Zachęcamy do wysłuchania całej debaty, w której poruszono także temat wyborów parlamentarnych na Litwie.

***

Tytuł audycji: "Więcej świata"

Prowadzi: Jarosław Kociszewski 

Goście: Michał Żakowski (Polskie Radio), Krzysztof Renik (Polskie Radio), dr Andrzej Pukszto (politolog z Uniwersytetu Witolda Wielkiego w Kownie)

Data emisji: 10.10.2016

Godzina emisji: 18.12

koz/gs

Czytaj także

Druga debata w USA. Trump pod presją, wyborcy będą mogli zadawać pytania

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2016 10:10
Kandydaci w amerykańskich wyborach prezydenckich zmierzą się najbliższej nocy w drugiej debacie telewizyjnej. Pojedynek Hillary Clinton i Donalda Trumpa odbędzie się na Uniwersytecie Waszyngtona w St. Loiuis. Stawka debaty jest bardzo wysoka, szczególnie dla Donalda Trumpa.
rozwiń zwiń