Donald Trump wychodzi na prowadzenie? Sondażowa przewaga

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2016 21:14
Przewaga Hillary Clinton w sondażach maleje, a niektóre badania opinii publicznej wskazują nawet na Donalda Trumpa jako lidera w wyścigu o fotel w Białym Domu. Skąd się bierze wzrost popularności kandydata Republikanów?
Audio
  • Donald Trump prześcignął Hillary Clinton w sondażach (Jedynka/Więcej świata)
Donald Trump
Donald TrumpFoto: EPA/CRISTOBAL HERRERA

Donald Trump prowadzi w sondażu przeprowadzonym przez "Washington Post" i telewizję "ABC" - powiedział specjalny wysłannik Polskiego Radia do USA Michał Żakowski. Sprecyzował, że daje on Trumpowi 46 proc. głosów, a Clinton 45 proc. 

Żakowski zwrócił uwagę, że wśród niezdecydowanych wyborców aż 46 proc. postrzega Trumpa jako bardziej wiarygodnego. Clinton wskazało 38 proc. - O to teraz toczy się bitwa, o tych niezdecydowanych - podkreślił korespondent. 

Czy szanse Clinton na zwycięstwo ostatecznie pogrzebią prowadzone przez FBI dochodzenia? Jak wyborczy wyścig postrzegają Amerykanie? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

W audycji była też mowa o rządach Alaksandra Łukaszenki na Białorusi i polskim udziale w poprawie opieki medycznej w Senegalu. 

***

Tytuł audycji: "Więcej świata"

Prowadzi: Grzegorz Ślubowski

Goście: Michał Żakowski (dziennikarz Polskiego Radia), Leszek Szerepka (b. ambasador na Białorusi)

Data emisji: 02.11.2016

Godzina emisji: 18.13

fc/gs

Czytaj także

Wybory w USA. Sztab Hillary Clinton krytykuje FBI

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2016 07:27
FBI kolejny raz znalazła się w ogniu krytyki ze strony sztabu kandydatki Demokratów na prezydenta Hillary Clinton w związki z ujawnieniem dokumentów z 2001 r. dotyczących ułaskawienia przez prezydenta Billa Clintona znanego oszusta podatkowego.
rozwiń zwiń