X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zmiany w Waszyngtonie impulsem dla dalszych zbrojeń Rosji?

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2016 19:03
- Rosjanie wykorzystują przerwę strategiczną w Waszyngtonie, żeby nieco się rozepchać. Są obecnie w stanie wykonywać skuteczne uderzenia na długich dystansach. Oczywiście nie mówimy tu o ścianie ognia, która nas zaleje, ale trzeba się z tym liczyć – mówił na antenie Jedynki Marek Świerczyński z "Polityki Insight".
Audio
  • Marek Świerczyński: Rosjanie są obecnie w stanie wykonywać skuteczne uderzenia na długich dystansach (Więcej świata/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: sxc.hu

Rosja rozmieściła przeciwokrętowe zestawy rakietowe Bastion w obwodzie kaliningradzkim i na Kurylach - informują we wtorek rosyjskie media. Na Kurylach, których część jest przedmiotem sporu terytorialnego z Japonią, znalazły się też zestawy rakietowe Bał.

- Możemy powiedzieć, że Rosja domknęła w zakresie swoich zdolności odstraszania i blokowania tzw. "bąbel antydostępowy". Uzyskała tym samym zdolność blokowania ruchu wojsk NATO na dalekich rubieżach. Rosjanie są obecnie w stanie wykonywać skuteczne uderzenia na długich dystansach. Oczywiście nie mówimy tu o ścianie ognia, która nas zaleje, ale trzeba się z tym liczyć – mówił Marek Świerczyński.

Publicysta "Polityki Insight" stwierdził też, że "Rosjanie wykorzystują przerwę strategiczną w Waszyngtonie, żeby nieco się rozepchać”. - Celowo rozmieszczają uzbrojenie tam, gdzie czują, że ich interesy są zagrożone np. na Kurylach, gdzie w dalszym ciągu trwa zawieszenie broni, tam gdzie próbują poszerzyć swoją strefę wpływów, czyli np. na Krymie, albo tam, gdzie boją się agresywnych ruchów NATO, czyli w obwodzie kalingradzkim – dodał Świerczyński.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji, w której Rafał Sadowski z Ośrodka Studiów Wschodnich komentował także kwestie ruchu bezwizowego na Ukrainie.

Tytuł audycji: "Więcej świata"

Prowadzi: Jarosław Kociszewski

Gość: Marek Świerczyński (Polityka Inshight), Rafał Sadowski (Ośrodek Studiów Wschodnich)

Data emisji: 24.11.2016

Godzina emisji: 18.13

koz/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kolejne napięcia na linii Tokio-Moskwa? Rakiety Bastion w obwodzie kaliningradzkim i na Kurylach

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2016 12:25
Rosja rozmieściła przeciwokrętowe zestawy rakietowe Bastion w obwodzie kaliningradzkim i na Kurylach - informują we wtorek rosyjskie media. Na Kurylach, których część jest przedmiotem sporu terytorialnego z Japonią, znalazły się też zestawy rakietowe Bał.
rozwiń zwiń