"Jest duża zależność Białorusi od Rosji"

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2016 19:14
Na Białorusi trudno spodziewać się demokratyzacji - mówił w Jedynce Paweł Usow, analityk, komentując relacje Mińska z Unią Europejską i Polską.
Audio
  • Relacje Japonii-USA, negocjacje Białorusi i UE, protesty Indian przeciw budowie ropociągu w Dakocie Północnej (Więcej świata/Jedynka)
Marszałek Senatu Stanisław Karczewski w Kuropatach, gdzie uczcił pamięć dziesiątek tysięcy ofiar Józefa Stalina
Marszałek Senatu Stanisław Karczewski w Kuropatach, gdzie uczcił pamięć dziesiątek tysięcy ofiar Józefa StalinaFoto: PAP/Marcin Obara

Uzależnienie Białorusi od Rosji jest olbrzymie - mówił w Jedynce Paweł Usow, analityk, komentując relacje Mińska z Unią Europejską i Polską.

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski przebywał od niedzieli do wtorku z wizytą na Białorusi. Spotkał się z Aleksandrem Łukaszenką, przedstawicielami władz, opozycją proeuropejską.

Paweł Usow mówił, że władza Aleksandra Łukaszenki jest przeciwna reformom, a kredyt Zachodu wykorzystałaby na struktury siłowe, gwarantujące trwałość obecnego systemu i na wydatki o naturze socjalnej.

Więcej w audycji Jedynki.

W programie również o pierwszej wizycie premiera Japonii na Pearl Harbour, gdzie USA doznały porażki w II wojnie światowej. Opowiadano również o protestach Indian z plemienia Standing Rock Sioux przeciw budowie ropociągu w Dakocie Północnej.

Tytuł audycji: "Więcej świata"

Prowadził:  Michał Żakowski

Materiał: Adrian Bąk o proteście Indian w Dakocie Północnej

Goście: Mariusz Dąbrowski, Uniwersytet w Białymstoku, dr Paweł Usow, Centrum Analiz i Prognoz Politycznych

Data emisji: 07.12.2016

Godzina emisji: 18.13

agkm/ab

Czytaj także

Ekspert OSW: Rosja chce negocjować z USA strefę wpływów

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2016 19:15
- Rosjanie jeszcze przed wyborami wysunęli swego rodzaju katalog wstępnych żądań, stanowiącą punkt wyjścia w negocjacjach o normalizacji relacji z USA. Chodzi o zmiany w polityce amerykańskiej - niektóre dotyczą Ukrainy, niektóre Polski - mówił w Jedynce ekspert OSW Szymon Kardaś.
rozwiń zwiń